Предстои да бъде отворен приемът за заявления за подпомагане на

...
Предстои да бъде отворен приемът за заявления за подпомагане на
Коментари Харесай

Предстои важна стъпка за овощарите с измръзнала продукция

Предстои да бъде отворен приемът за заявки за подкрепяне на аграрни производители, чиято годишна продукция е била унищожена от падналите пролетни мразове. Това сподели пред публицисти в Кюстендил заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов, съобщи кореспондент на " Фокус “ . През идната седмица ще бъде взето решение от страна на Управителния съвет на Държавен фонд " Земеделие ", след което ще бъде отворен банкет за заявки в границите на три седмици. Става въпрос за потърпевшите първи култури – кайсии, череши и вишни.

" Ние не стопираме да работим редом, през времето за банкет. Незабавно ще подадем заявките за тези, които са годни са годни да бъдат изплатени. На седмична база, всички които след осъществяване на спомагателни инспекции са възможни, ще бъдат изпращани за заплащане. До 10 август ще стартираме с изплащането “, сподели зам.-министърът.

По думите на зам.-министър Капитанов единствено в Кюстендилска област потърпевшите аграрни производители са над 600, а за цялата страна са подадени над 5 000 заявки.

До 80% от софтуерните разноски ще бъдат покрити от страна на страната поради провалената годишна продукция от череши в Кюстендилска област. Комисиите обследват точно дали продукцията е погинала от измръзване и дали за самите овощни градини са положени нужните агротехнически мероприятия.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР