Представянето на този сезон в е доста разочароващо. Българският тим

...
Представянето на този сезон в е доста разочароващо. Българският тим
Коментари Харесай

Лудогорец в Лига Европа дотук: По-нисък от тревата

Представянето на този сезон в е много разочароващо. Българският отбор е на дъното в шампионата по редица индикатори, като по извоювани точки и голова разлика е в на четвърто място изпод нагоре. Само Ференцварош, Шурм (Грац) и Антверпен са се показали до този миг по-зле откъм резултати от " орлите ". Както е известно, първенецът на България има единствено 1 извоювана точка в 4 мача и голова разлика -4 (3:7).
На " зелените " им остава да изиграят още два мача в груповата фаза на втория по мощ европейски клубен шампионат - посещение на Цървена Звезда на 25 ноември и домакинство на Мидтиланд на 9 декември. Българският отбор към момента има научен късмет да стигне даже до второто място в групата си, само че поради събитията на този стадий за отбора, воден от Станислав Генчев, е приоритет да се опита освен да не приключи на последното място в групата, само че и да е в топ 5 на най-слабите участници в тазгодишния шампионат.
Към 18 ноември Лудогорец е в дъното по куп статистически критерии на Лига Европа. Той е на предпоследното 31-во място в шампионата по удари към вратата - 25. Само Брьондби има по-малко измежду всички участници - 21. По осъществени попадения в 4-те си мача " орлите " са също на дъното със своите 3. Само Локомотив (Москва), Щурм и датчаните имат по-малко, надлежно 2-2-1.
Лудогорец е на седмо място и по позволени попадения - 7, а по чисти мрежи е надолу в класацията (24), защото през тази акция няма такава. За съпоставяне, водачът по чисти мрежи в шампионата - Галатасарай, има 3. Разградчани са шести и по засади с 12, а по изпълнени корнери са чак на 29-о място с 10.
В дисциплинарно отношение българският отбор също не е в положително състояние - на шесто място е по брой получени жълти картони (11) и на второ място по получени червени (1). На първо място по изгонвания е Цървена Звезда с 2. Статистиката сочи, че " орлите " получават приблизително по 2,75 публични предизвестия на мач.
Източник: sportlive.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР