Представителят на сливенската боксова школа Кристиян Димитров спечели сребърно отличие

...

Кристиян Димитров със сребро от Балканиадата по бокс

Представителят на сливенската боксова школа Кристиян Димитров завоюва сребърно отличие от Балканското състезание за мъже и дами, което се организира в к.к. Албена.

Във финала при 86-килограмовите Димитров организира оспорван конфликт с украинеца Богдан Толмачов, само че отстъпи след неединодушно съдийско решение.

От проявата българските боксьори завоюваха 13 медала от 13 участника. За най-хубав боксьор на Балканския шампионат бе избран Радослав Росенов а мъжкият състав взе отборната купа.
За №1 при дамите бе посочена Дониета Садику (60 кг) от Косово.

„ Следващото предизвикателство пред Кристиян Димитрове присъединяване на шампионат от Европейската купа, който ще се организира в Будва /Черна гора/ ”, заяви за Дарик треньорът Щилиян Кабранов.
Източник: darik.bg