Представителният тим на България за жени загуби с 0:3 гостуването

...

Женският национален отбор на България допусна поражение от Португалия

Представителният отбор на България за дами загуби с 0:3 гостуването си на Португалия в дуел от група H на международните квалификации.

Съставът на селекционера Силвия Радойска позволи и трите попадения преди почивката, след което стабилизира представянето си и не разреши на класния противник да преодолее Роксана Шахънска.

Националките ни започнаха в система 5-3-2, залагайки на сигурността в защита. Въпреки това в 18-тата минута домакините откриха резултата посредством Диана Силва, а малко по-късно Ванеса Маркес удвои. Последваха положителни изяви на Шахънска, преди Коща да оформи крайния резултат преди почивката.

През втората част България съумя да се опълчи на един от най-силните тимове на континента и не позволи нови голове във вратата си.

Следващият дуел на нашия отбор от квалификациите е домакинство на Израел на 23 юни.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 20. Яна Динева, 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 19. Йоана Станкова, 16. Яна Йорданова (69 – 10. Вероника Гоцева), 4. Габриела Найденова (78 – 11. Леонора Желева), 22. Ивана Найденова (78 – 8. Полина Ръсина), 9. Лора Петрова, 7. Симона Петкова (57 – 18. Жасмина Атанасова), 21. Юлияна Александрова (69 – 13. Тея Петкова).

Селекционер: Силвия Радойска.
Източник: novinata.bg