Представители на Русия и САЩ ще проведат нов кръг от

...
Представители на Русия и САЩ ще проведат нов кръг от
Коментари Харесай

На 10 април в Истанбул Русия и САЩ ще обсъдят възстановяване на дейността на посолствата

Представители на Русия и Съединени американски щати ще проведат нов кръг от договаряния в Турция през идващите дни. Tе ще бъдат отдадени и на " нормализирането " на работата на дипломатическите задачи.

Това оповестиха от съветското външно министерство. Срещата е планувана за 10 април, заяви по-рано представителят на Кремъл Дмитрий Песков, представен от Би Би Си.

Руската делегация ще бъде ръководена от съветския дипломат в Съединени американски щати Александър Дарчиев, а американската - от заместник-помощник държавния секретар по европейските въпроси Соната Култър.

Предишната среща на двете делегации се организира в Истанбул на 27 февруари в закрит формат.

Резултатите от нея не бяха оповестени обществено, само че тогава американската страна съобщи, че са били набелязани стъпки за нормализиране на работата на дипломатическите задачи на двете страни.

Руското външно министерство съобщи тогава, че е предложило на Съединени американски щати да възобновят директните полети сред двете страни.

Украйна не беше упомената в изказването на съветското външно министерство. Държавният департамент на Съединени американски щати съобщи преди срещата в Истанбул, че на диалозите няма да се разискват украински въпроси.

Източник:

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР