Шефът на СДС: Битката с олигархията е много важна за ГЕРБ-СДС, никога не сме се отказвали от нея!
Председателят на Съюз на демократичните сили и лидер на листата на коалиция ГЕРБ-СДС в Монтана Румен Христов бе специфичен посетител в „ Денят на Дарик “, с цел да разяснява настоящите вътрешнополитически тематики на фона на идните предварителни парламентарни избори на 19 април.
„ Битката с олигархията е доста значима за ГЕРБ-СДС, в никакъв случай не сме се отказвали от нея. Олигарсите са ясни. Ако отидете в един град и попитате кои са най-богатите хора, те в никакъв случай няма да кажат, че някой от първите 10 е седесар, те са червенушковци с куфарите. Не съм чул олигарх да каже отлично на Борисов и Пеевски. Румен Радев, доколкото слушам, е в близки връзки с олигархията. Наскоро слушах възхваление от страна на господин Бобоков, който споделя какъв брой е добър Румен Радев. Няма да се откажем от борбата с олигархията. Ние заставаме, пазиме и ще пазиме и междинния, и дребния, и огромния бизнес, в случай че той работи по разпоредбите “, съобщи Румен Христов.
„ Няма да приказваме за сътрудници, до момента в който не забележим по какъв начин ни е подредил българският гласоподавател. От това, от което няма да отстъпим, е цивилизационният избор на България – проевропейската и пронатовската ориентировка на България. Червена линия е повишението на налозите. Има репери, които би трябвало да бъдат прегледани след изборите, след което може да се водят диалози “, разяснява ръководителят на Съюз на демократичните сили.
„ Битката с олигархията е доста значима за ГЕРБ-СДС, в никакъв случай не сме се отказвали от нея. Олигарсите са ясни. Ако отидете в един град и попитате кои са най-богатите хора, те в никакъв случай няма да кажат, че някой от първите 10 е седесар, те са червенушковци с куфарите. Не съм чул олигарх да каже отлично на Борисов и Пеевски. Румен Радев, доколкото слушам, е в близки връзки с олигархията. Наскоро слушах възхваление от страна на господин Бобоков, който споделя какъв брой е добър Румен Радев. Няма да се откажем от борбата с олигархията. Ние заставаме, пазиме и ще пазиме и междинния, и дребния, и огромния бизнес, в случай че той работи по разпоредбите “, съобщи Румен Христов.
„ Няма да приказваме за сътрудници, до момента в който не забележим по какъв начин ни е подредил българският гласоподавател. От това, от което няма да отстъпим, е цивилизационният избор на България – проевропейската и пронатовската ориентировка на България. Червена линия е повишението на налозите. Има репери, които би трябвало да бъдат прегледани след изборите, след което може да се водят диалози “, разяснява ръководителят на Съюз на демократичните сили.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




