Председателят на ПГ на Прогресивна България обясни, че проблемите в

...
Председателят на ПГ на Прогресивна България обясни, че проблемите в
Коментари Харесай

Петър Витанов: Парламентът вероятно няма да излезе в лятна почивка

Председателят на ПГ на " Прогресивна България " изясни, че проблемите в страната са прекомерно съществени, с цел да има почивка

Много е допустимо Народното събрание да не излиза в лятна отмора. Даже съм съвсем сигурен, че няма да има такава. Проблемите са прекомерно доста. Това съобщи в ефира на NOVA ръководителят на парламентарната група на " Прогресивна България " (ПБ) Петър Витанов. 

Витанов е безапелационен, че няма причина Румен Радев да се съпоставя с Виктор Орбан.  Според него, в случай че се прави паралел сред България и Унгария, то Радев наподобява повече на Петер Мадяр.

" И двете страни търсиха тотална смяна и я получиха ", уточни Витанов.

По думите му не е нужна ратификация на съглашението с Украйна, подписано от служебния кабинет, защото то не е необятно обвързващо.

Витанов разяснява министрите, назначени от премиера Радев, свързани с Има Такъв Народ.

" Не съм кадровикът на състава на Министерски съвет. Една немалка част от хората на " Прогресивна България " имат политическа история. Аз също имам политическа кариера. Това не е някакъв минус и не е отзив към качествата на един политик.

Относно Велислава Петрова-Чамова - аз я познавам и имам доста позитивно мнение за нея. Отдадена на работата си. Няма да има никакъв проблем с нейния сектор.

Пламен Абровски го познавам относително неотдавна, нямам данни за него. Този корпус на Министерски съвет би трябвало да бъде съден по дейностите си, а не да бъде нападан предеварително. 

Удовлетворен съм от неговото предопределение. Явор Гечев може да свърши голяма работа в Народното събрание ", безапелационен е той. 

Витанов твърдо отхвърли да има поклон към " ИТН " от страна на Румен Радев поради поддръжката им към президента през последните години. 

" Тук не приказваме за партия, а за обособени персони. Има Такъв Народ в последните години се трансфораха в най-токсичното нещо. Никой не би им правил поклон. Не желая по никакъв метод да привързвам двете неща ", уточни той.

" Пред нас има три паралелни провокации:

Галопиращите цени - още в понеделник ще внесем законопроекти за този проблем. За увеличение на пълномощията на Комисия за защита на конкуренцията, на КЗП. Разговори с огромните вериги. 

Промяна в закона за правосъдната власт: Цялостна идея за правосъдна промяна. Ако следваме законодателната процедура би следвало в рамките до 2-3 седмици да има процедура по желание на Висш съдебен съвет.

Обследване на действителния недостиг: Имахме опция да изслушаме министъра на финансите. Огромна част от парите изтичат по корупционни канали. На това би трябвало да се служи край ", уточни още Витанов. 
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР