Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева и народни представители присъстваха

...
Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева и народни представители присъстваха
Коментари Харесай

Караянчева: Зад комунизма стоят не просто садисти, а зловеща конспирация за всеобщо национално унижение

Председателят на Народното събрание Цвета Караянчева и народни представители участваха на церемонията по отдаване на респект на жертвите на комунистическия режим пред параклиса и мемориалната стена до НДК.

Точно преди 75 години датата 1 февруари влиза в историята с най-масовото изговаряне на смъртни присъди, означи ръководителят на Народното събрание пред събралите се жители. Месеци преди този момент и месеци по-късно живота и свободата си, достолепието, имуществото си губят хиляди – учени, писатели, карикатуристи, публицисти, банкери, бизнесмени, акцентира в словото си Цвета Караянчева.

Всяка година на тази дата сe събираме тук, с цел да се поклоним пред паметта им и всяка година си задаваме въпроса за какво жестокостта на палачите придобива подобен невъобразим обсег, съобщи още ръководителят на Народното събрание.

 
 БГНЕС

Всяка година си задаваме въпроса „ за какво кръвожадната свирепост на палачите придобива подобен невъобразим обсег тъкмо тук – в дребна България, където не е имало нито всеобщо комунистическо придвижване, нито всеобщ фашизъм. Щом България, която не изпрати войски на Източния фронт и която избави своите евреи. Защо тъкмо тук Димитър Пешев трябваше да получи присъдата за антисемитизъм ? Зад този разгул на ненавист и безпардонна разпра стоят не просто безпросветни садисти, а злокобна интрига за всеобщо национално оскърбление, за заличаване на паметта, за замяна на историята, за дефинитивно прекършване на духа, за изпепеляване на полезностите. България е трябвало да бъде не просто осъдена, не просто подчинена, не просто изплашена, България е трябвало да бъде смазана, съобщи още Караянчева.-->

Тя означи, че от позиция на историята 75 години са надменно пай интервал, а раните, нанесени толкоз скоро, не престават да кървят.

По думите й и през днешния ден има хора, които мислят, че Народният съд е бил нужен за времето си , по тази причина е витално значимо на тази дата – тук, постоянно да се събират хора, да помнят и да не стопират да коментират.

На церемонията беше отслужен молебен в памет на жертвите на комунизма. След това бяха поднесени венци и цветя на мемориалната стена.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР