„Софиянци бяха излъгани!“ Говори Бойко Димитров, ПП-ДБ
Председателят на групата на ПП-ДБ в Столичния общински съвет Бойко Димитров бе специфичен посетител в „ Денят на Дарик “ и разяснява противоречивото гласоподаване на отчета за построяването на 22-етажната постройка в регион „ Младост “.
„ В последните две години и половина се видя, че, за жалост, огромна част от столичани, които бяха дали своят вот през 2023 година, бяха излъгани. Защото те гласоподаваха за едни политически сили, по-късно част от съветниците от тези политически сили се отделиха и започнаха да гласоподават радикално в прорез с това, което бяха поръчките преди изборите. “
„ Групата на „ Възраждане “ се раздели на две. За страдание от нашата група имаше съветници, които се отделиха и сега гласоподават в прорез с това, което е било нашият ангажимент като политически сили. “
„ Ключовото е това, че доста пъти такива тежки решения, каквото беше това за „ Младост “, се взимат без да има безусловно никакви причини. Всъщност полемика нямаше. Имаше изявление на тези хора, които бяхме срещу този отчет. Всъщност дори занимателното беше, че ние се репликирахме между тях. Но от срещуположната страна нито един човек в зала не стана да каже съответни причини за какво би трябвало да се одобри този отчет. Никой не го отбрани. И просто те бетонно си го гласоподаваха с 33 гласа. “
„ В последните две години и половина се видя, че, за жалост, огромна част от столичани, които бяха дали своят вот през 2023 година, бяха излъгани. Защото те гласоподаваха за едни политически сили, по-късно част от съветниците от тези политически сили се отделиха и започнаха да гласоподават радикално в прорез с това, което бяха поръчките преди изборите. “
„ Групата на „ Възраждане “ се раздели на две. За страдание от нашата група имаше съветници, които се отделиха и сега гласоподават в прорез с това, което е било нашият ангажимент като политически сили. “
„ Ключовото е това, че доста пъти такива тежки решения, каквото беше това за „ Младост “, се взимат без да има безусловно никакви причини. Всъщност полемика нямаше. Имаше изявление на тези хора, които бяхме срещу този отчет. Всъщност дори занимателното беше, че ние се репликирахме между тях. Но от срещуположната страна нито един човек в зала не стана да каже съответни причини за какво би трябвало да се одобри този отчет. Никой не го отбрани. И просто те бетонно си го гласоподаваха с 33 гласа. “
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




