Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов проведе работна среща с представител

...
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов проведе работна среща с представител
Коментари Харесай

Борисов пред Артър Милик от Държавния Департамент: ГЕРБ остава предвидим партньор на САЩ

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов организира работна среща с представител на Бюрото за Европейски и Евразийски въпроси към Държавния Департамент в София, оповестиха от пресцентъра на партията.

 

По време на диалога бяха разисквани двустранните връзки и стратегическото партньорство сред България и Съединени американски щати, въпроси от сферата на защитата, енергийната съгласуваност и стратегическите инфраструктурни планове, които имат значение както за България, по този начин и за устойчивостта на цяла Югоизточна Европа.

 

Сигурността в района на Близкия Изток и Югоизточна Европа също бяха измежду разискваните тематики.


Бойко Борисов акцентира, че както постоянно, ГЕРБ остава предвидим и пореден сътрудник на Съединени американски щати по всички основни цели, които укрепват евроатлантическата ориентировка на България и подсигуряват дълготрайна сигурност и икономическа непоклатимост на страната ни.

 

Председателят на ГЕРБ беше безапелационен, че партията ще продължи да поставя всички старания в тази посока в българския парламент.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР