Борисов пред Артър Милик от Държавния Департамент: ГЕРБ остава предвидим партньор на САЩ
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов организира работна среща с представител на Бюрото за Европейски и Евразийски въпроси към Държавния Департамент в София, оповестиха от пресцентъра на партията.
По време на диалога бяха разисквани двустранните връзки и стратегическото партньорство сред България и Съединени американски щати, въпроси от сферата на защитата, енергийната съгласуваност и стратегическите инфраструктурни планове, които имат значение както за България, по този начин и за устойчивостта на цяла Югоизточна Европа.
Сигурността в района на Близкия Изток и Югоизточна Европа също бяха измежду разискваните тематики.
Бойко Борисов акцентира, че както постоянно, ГЕРБ остава предвидим и пореден сътрудник на Съединени американски щати по всички основни цели, които укрепват евроатлантическата ориентировка на България и подсигуряват дълготрайна сигурност и икономическа непоклатимост на страната ни.
Председателят на ГЕРБ беше безапелационен, че партията ще продължи да поставя всички старания в тази посока в българския парламент.




