Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов проведе днес в София работна

...
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов проведе днес в София работна
Коментари Харесай

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов разговаря с Артър Милик, старши служител, ръководещ Бюрото за Европейски и Евразийски въпроси към Държавния Департамент

Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов организира през днешния ден в София работна среща с Артър Милик от Бюрото за европейски и евразийски въпроси към Държавния департамент на Съединени американски щати, оповестяват от пресцентъра на партийната групировка. 
 
По време на диалога бяха разисквани двустранните връзки и стратегическото партньорство сред България и Съединени американски щати, въпроси от сферата на защитата, енергийната съгласуваност и стратегическите инфраструктурни планове, които имат значение както за България, по този начин и за устойчивостта на цяла Югоизточна Европа. Сигурността в района на Близкия Изток и Югоизточна Европа също бяха измежду разискваните тематики.
 
Бойко Борисов акцентира, че както постоянно, ГЕРБ остава предвидим и пореден сътрудник на Съединени американски щати по всички основни цели, които укрепват евроатлантическата ориентировка на България и подсигуряват дълготрайна сигурност и икономическа непоклатимост на страната ни. Председателят на ГЕРБ беше безапелационен, че партията ще продължи да поставя всички старания в тази посока в българския парламент.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР