Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел след двудневна среща на

...
Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел след двудневна среща на
Коментари Харесай

ЕС ще обсъди помощта за Украйна в началото на следващата година

Председателят на Европейския съвет Шарл Мишел след двудневна среща на водачите на Европейски Съюз разгласи, че европейският съюз ще организира нова среща на върха , с цел да разиска финансовата поддръжка за Украйна при започване на идната година.

" Уверен съм и съм оптимист, че ще успеем да осъществим обещанието си да подкрепим Украйна финансово ", сподели той, представен от Ройтерс.

Министерството на външните работи на Украйна означи, че 50-те милиарда евро ще бъдат ориентирани по-специално към подкрепяне на макроикономическата непоклатимост , възобновяване и рационализация на Украйна, както и ускорение на интеграцията в Европейски Съюз.

Преди ден Европейският съюз не съумя да вземе решение за разпределяне на икономическа помощ на Украйна в размер на 50 милиарда евро .

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен съобщи, че Европейски Съюз ще търси работещо решение за финансирането на Украйна преди новата среща на върха.
 Кремъл: Приемането на Украйна и Молдова единствено ще дестабилизира Европейски Съюз
Кремъл: Приемането на Украйна и Молдова единствено ще дестабилизира Европейски Съюз

Москва счита решението на Европейски Съюз за " безусловно политизирано "
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР