Весела Лечева с открито писмо до федерацията по вдигане на тежести
Председателят на БОК излезе със мнение във връзка проблемите във федерацията
Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева излезе с намерено писмо във връзка проблемите в Българската федерация по повдигане на тежести.
" С паника и безпокойствие проследявам обстановката в Българската федерация по повдигане на тежести. Вчера националният ни отбор беше изправен пред опасността да спре своята подготовка за Европейското състезание. Тази рецесия продължава от седмици, а упорството на някогашния президент Стефан Ботев, който се пробва да саботира работата, е изцяло неприемливо. По този метод той вреди на състезатели, треньори, клубове. Нанася вреди на целия български спорт преди Летните олимпийски игри в Лос Анджелис 2028.
Само преди броени дни Карлос Насар стана Спортист №1 на годината в конкуренцията на международни и европейски първенец от разнообразни спортове. 2025-а бе извънредно сполучлива за българския спорт. 2026-а стартира по същия метод, с най-силните за България Зимни олимпийски игри в последните 20 години.
На този декор дейности на президенти като Стефан Ботев, които са изгубили избори, само че с административни трикове и корист с правораздаване, пробват да удържат властта, са срамно леке за българския спорт.
Като Председател на БОК, само че и като представител на спортното семейство, приканвам да върнем феърплея и естествените връзки в българския спорт. Той се нуждае от ясни правила и правда, а не от корист с правораздаване.
Обръщам се и към всички мои сътрудници, огромни имена на спорта - не позволявайте да бъдете употребявани в непознати сюжети. Пазете името си, помнете, че за Вас е звучал националният химн. Не пречете на спортисти, треньори и експерти да демонстрират в този момент своите благоприятни условия, да се развиват, да печелят победи, да градят бъдещето на българския спорт ", се споделя в писмото на Весела Лечева.
Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева излезе с намерено писмо във връзка проблемите в Българската федерация по повдигане на тежести.
" С паника и безпокойствие проследявам обстановката в Българската федерация по повдигане на тежести. Вчера националният ни отбор беше изправен пред опасността да спре своята подготовка за Европейското състезание. Тази рецесия продължава от седмици, а упорството на някогашния президент Стефан Ботев, който се пробва да саботира работата, е изцяло неприемливо. По този метод той вреди на състезатели, треньори, клубове. Нанася вреди на целия български спорт преди Летните олимпийски игри в Лос Анджелис 2028.
Само преди броени дни Карлос Насар стана Спортист №1 на годината в конкуренцията на международни и европейски първенец от разнообразни спортове. 2025-а бе извънредно сполучлива за българския спорт. 2026-а стартира по същия метод, с най-силните за България Зимни олимпийски игри в последните 20 години.
На този декор дейности на президенти като Стефан Ботев, които са изгубили избори, само че с административни трикове и корист с правораздаване, пробват да удържат властта, са срамно леке за българския спорт.
Като Председател на БОК, само че и като представител на спортното семейство, приканвам да върнем феърплея и естествените връзки в българския спорт. Той се нуждае от ясни правила и правда, а не от корист с правораздаване.
Обръщам се и към всички мои сътрудници, огромни имена на спорта - не позволявайте да бъдете употребявани в непознати сюжети. Пазете името си, помнете, че за Вас е звучал националният химн. Не пречете на спортисти, треньори и експерти да демонстрират в този момент своите благоприятни условия, да се развиват, да печелят победи, да градят бъдещето на българския спорт ", се споделя в писмото на Весела Лечева.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




