Председателският съвет гласува своите първи решения, обвързани с работата на

...
Председателският съвет гласува своите първи решения, обвързани с работата на
Коментари Харесай

Председателският съвет към Общински съвет – Русе заседава за първи път

Председателският съвет гласоподава своите първи решения, обвързани с работата на локалния парламент и неговото действие.

Една от главните промени е, че през мандат 2023-2027 година заместник-председателите ще бъдат трима, а не както до момента – двама. Подложени на гласоподаване ще бъдат имената на Стоян Христов от Политическа партия ГЕРБ, Христо Попов от Политическа партия „ Възраждане “ и Владо Владов от МК „ България на районите “.

Това ще се случи на 5 декември, когато ще бъде и първото съвещание на общинските съветници за този мандат. Мястото на осъществяване остава същото – зала „ Свети Георги “, която се намира на ет. 6 в постройката на Община Русе, с начален час 9 ч. Следващото постоянно съвещание на Общински съвет – Русе ще се организира на 21 декември 2023 година

Председателите на групи се схванаха и сплотиха към разпределението на съветници в непрекъснатите комисии към Общинския съвет:

Комисия по стопанска система, вложения, земеделие и туризъм- 11 членове
Бюджет и финанси- 11 членове
Комисия по комунални действия, превоз и сигурност на движението- 13 членове
Комисия по териториално устройство и строителство- 11 членове
Комисия по обучение, просвета, нововъведения и дигитализация- 11 членове
Комисия по опазване на здравето и обществена политика- 9 членове
Комисия по просвета и религиозни въпроси- 9 членове
Комисия по екология- 9 членове
Комисия по младежта и спорта- 11 членове
Комисия по правда, публичен ред и сигурност- 11 членове
Комисия по Закона за противопоставяне на корупцията-11 членове

Комисия по етика- 9 членове

Комисия за взаимоотношение с гражданското общество- 7 членове

Постоянните комисии ще се организират в седмицата преди съвещанията на Общинския съвет, като всяко съвещание след първото, идно на 21 декември, ще бъде в последния четвъртък от месеца, а не както до момента – през третата седмица от месеца.

Председателите на непрекъснатите комисии също са разпределени, а заместниците ще бъдат избирани от всяка комисия посредством гласоподаване с болшинство.

Дневният ред за съвещанието на 5 декември включва още приемането на Правилника за изменение и допълнение на Правилник за организацията и активността на Общински съвет – Русе, неговите комисии и взаимоотношението му с общинска администрация, избор на членове на комисии към Общински съвет – Русе, чието основаване е планувано в закон или подзаконов нормативен акт, избор на представители на Община Русе в общи събрания в комерсиалните сдружения, в които Община Русе има присъединяване, установяване на представители на общината в сдружения на локални управляващи, в които общината е член, както и ще бъде признат графикът на съвещанията на Общинския съвет за първото тримесечие на 2024 г.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР