Преднината на Зенит в Премиер лигата на Русия вече е

...

Последният спря първия в Русия

Преднината на Зенит в Премиер лигата на Русия към този момент е единствено 2 точки. Питерци ненадейно се затрудниха в гостуването си на последния Анжи и с тъга стигнаха до тъждество в 2:2. Аржентинската звезда Леандро Паредес избави тима на Роберто Манчини с гол в 85-ата минута.

Въпреки мощната си игра и извоюваната точка, Анжи остана на дъното в подреждането. Възпитаниците на старши треньора Вадим Скрипченко имат единствено две победи от началото на сезона и са позволили най-вече голове от всички тимове в елита.
Първият гол на " Анжи-Арена " в Каспийск вкара Олег Данченко в 20-ата минута. Халфът на домакините получи топката към точката на дузпата и простреля Андрей Луньов. Този резултат се резервира до почивката, а в 57-ата минута Александър Кокорин изравни с осмия си гол през сезона. Руският национал се разписа от близко след центриране от левия фланг.