Предложенията бяха внесени от партия “Възраждане и срещнаха подкрепата на

...
Предложенията бяха внесени от партия “Възраждане и срещнаха подкрепата на
Коментари Харесай

НСлС да стане самостоятелен орган в съдебната власт решиха на първо четене в НС

Предложенията бяха импортирани от партия “Възраждане ” и срещнаха поддръжката на ГЕРБ, Движение за права и свободи, Българска социалистическа партия и 1 глас от “Продължаваме Промяната ”. 

 

С още по-голямо болшинство от 166 гласа " за " депутатите поддържаха на първо четене и измененията на Министерския съвет в Закона за правосъдната власт, с които се ускорява ролята на Инспектората към Висшия правосъден съвет за предварителна защита и противодействието на корупцията в правосъдната власт, както и задължението Инспекторатът да одобри Кодекси за етично държание на българските съдии и на българските прокурори, предават от БНР.

Проектът на държавното управление съставлява законодателна самодейност, която е част от Националния проект за възобновяване и резистентност.

Минути преди 15 часа депутатите започнаха разискванията по импортираните пет обособени законопроекта в Наказателно-процесуалния кодекс, които плануват основаване на механизъм за търсене на наказателна отговорност на основния прокурор и неговите заместници.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР