Предложението на ГЕРБ е дълбоко нечестно. Самият Борисов не е

...
Предложението на ГЕРБ е дълбоко нечестно. Самият Борисов не е
Коментари Харесай

Проф. Дичев: Предложението на Бойко Борисов е дълбоко нечестно

" Предложението на ГЕРБ е надълбоко непочтено. Самият Борисов не е почтен в това, което предлага. Протяга ръка, а в същия миг споделя, че това са некадърници, които са довели до съсипия. Ако това беше почтена, откровена позиция, първо той (Бойко Борисов - б.р.) щеше да се отдръпна, както вършат водачите на всички места по света след три мандата, всички приключили с митинги ".  

Това каза в предаването " Политически НЕкоректно "  проф. Ивайло Дичев, учител по културна антропология в Софийския университет " Св. Климент Охридски ".

 

Според него ГЕРБ се пробват да трансферират виновността за несъставяне на държавно управление върху другите:

" Ако желаеха в действителност да създадат някаква евро-атлантическа коалиция, щяха напред да излязат някакви по-сговорчиви хора с концепциите, които могат да обединят. Това ми се вижда невероятно ".

Проф. Дичев изрече хипотеза с третия изследователски мандат да бъде формирано държавно управление:

" Някакво краткотрайно ръководство, което да разреши най-много да бъде признат бюджет за идната година. Всички приказват за мандата на Стефан Янев, само че няма значение на кого ще е. Въпросът е да има някакво държавно управление с няколко точки, което за няколко месеца да ги извършва.... Предполагам, че ПП ще поддържат изключително в случай че такова ръководство не е доминирано от ГЕРБ и Движение за права и свободи ". 

Прогнозата на културния антрополог за възможностите за правителство или избори е 50:50.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР