Предложение за брак на финала на 38-ата Обиколка на Витоша!

...

Предложение за брак след финала в Обиколката на Витоша

Предложение за брак на финала на 38-ата Обиколка на Витоша! Христо Цветков завоюва с връх маратона, след което падна на колене пред приятелката си, с цел да получи заветното " Да ".

Победителят измина стоте километра за 8.07:23 ч. и по този начин усъвършенства досегашното най-хубаво достижение с съвсем 5 минути. Цветков бе първенец по същото трасе и преди две години, а в този момент лиши върховото достижение на финиширалия през днешния ден втори Александър Спасов. Бронзът остана за Христо Минков.

При дамите най-бърза бе Надежда Ангелова с време 9.37:40 ч. и преднина от час и половина пред Каролина Калибацева и Гергана Малчева, които се бориха до последно и финишираха след 100 км с разлика от 10 секунди… Шесткратната шампионка Мария Николова се отхвърли заради тежките условия, макар голямата си преднина по трасето. В дуатлона (100 км с велосипед и след това 100 м тичане) челната тройка е: Калоян Чанев, Веселин Николов и Станимир Статев.

Ден по-рано 13-годишната Йоана Вълканова завоюва 100-километровата Обиколка на Витоша при стартиралите с колела. Състезателката на " Олимп " сътвори сензация като изпревари надалеч по-опитни и възрастни съпернички. Йоана за втори следващ път е измежду медалистите в конкуренцията, откакто предходната година се подреди втора.

Друг неповторим връх записа миналогодишната шампионка Христина Козарева. След две следващи трофеи със общоприети колела, в този момент тя стана първата в историята със злато и при електрическите байкове, които направиха своя дебют в Обиколката.

Едно от най-масовите и известни спортни събития у нас отбелязва това лято своята 38-а годишнина. Над 2000 са общо участниците в емблематичното съревнование, което още веднъж е част от самодейност " София – европейска столица на спорта ".

Източник: btvnovinite.bg