Опиумната война срещу човечеството продължава
Предлагането или потреблението на опиатите в света не понижава, а пораства
Всеки просветен човек знае, че през 19 век Англия води опиумните войни против Китай. Първата – 1840-1842 година Втората – 1856-1860. Тези войни имаха много дълга предистория. През 1600 година английската кралица основава с декрет Остиндийската компания (ОИК), която получава монополни права да търгува с Индия. По-късно компанията получи пълномощия да ръководи Индия.
В Индия, основно в Бенгалия, към този момент има обширни насаждения от опиат, който се употребява като наркотично вещество съвсем извънредно на Индийския полуостров. OИК реши да направи огромен бизнес от опиума. Опитите да се продаде опиатът в самата Англия бяха неуспешни; нейните поданици уверено отхвърлиха опиума.
Но Компанията се оправи доста добре на китайския пазар. Приходите на ОИК от продажби на опиат в Поднебесната империя нарастват бързо през 18 век. За Китай обаче това беше напълно същинска злополука - протичаше бързо дрогиране на страната с всички произлизащи от това последици.
Властите на Средищното кралство се пробваха да спрат потока на дрогата, което обаче предстоящо провокира неодобрение и опозиция от страна на британците, което в последна сметка предизвика Опиумните войни.
Поднебесната империя загуби и двете войни. През 1842 година империята Цин е принудена да подпише съглашение с британците, съгласно което се съгласява да заплати обезщетение на Англия, да й отстъпи остров Хонг Конг и да отвори китайските пристанища за английската търговия.
Империята Цин стартира дълъг интервал на намаляване на страната и цивилен безредици, което води до поробването на страната от европейските сили и гигантското разпространяване на наркоманиите, деградацията и всеобщото изгубване на популацията.
В резултат на втората война на 24-25 октомври 1860 година са подписани Пекинските контракти, съгласно които империята Цин заплаща още едно огромно обезщетение, отваря Тиендзин за външна търговия и разрешава потреблението на китайците като в действителност рабски труд. в колониите на Англия и Франция. Южната част на полуостров Коулун също мина към Англия.
Английската корона продължава да получава великански облаги от продажбата на опиат в Китай. В последна сметка опиумът доста отслаби китайската нация; без да се вземе поради този фактор, е мъчно да се разбере историята на Поднебесната империя доникъде на ХХ век.
Китай беше изваден от „ опиумната игла “ бързо и доста коренно – незабавно след успеха на комунистическата гражданска война през 1949 година и приемането на строги укази от Мао Цзедун, които потискаха търговията и потреблението на опиат и други опиати.
След Втората международна война наркобизнесът на планетата оцелява и даже укрепва. Но продажбата на опиати (не единствено елементарен опиат, само че и хероин, канабис, кокаин, хашиш, марихуана, конопени производни, синтетични опиати и др.) се реалокира в други страни, както стопански развити (Стария и Новия свят), по този начин и разрастващи се.
Производството на опиати се реалокира в региона на Златния полумесец (Афганистан, Иран, Пакистан), Златния триъгълник (Мианмар, Лаос, Тайланд), Южна Америка (Колумбия, Боливия, Перу, Венецуела), Мароко и редица други страни. Почти цялото произвеждане на " отварите ", нейното трансгранично придвижване и търговия бяха незаконни.
Много страни са оповестили война на опиатите. Бяха признати закони, основани бяха специфични ведомства/отдели и започнаха да се отделят огромни бюджетни средства за битка с опиатите. Така в Съединените щати през първите две следвоенни десетилетия с този въпрос се занимаваше Федералното бюро по опиатите (FBN) към Министерството на финансите и Бюрото за надзор на злоупотребата с опиати (BDAC) към Министерството на здравеопазването, образованието и обществените грижи.
През 1968 година тези ведомства са обединени и на тяхна база е основано Бюрото по опиати и рискови субстанции (БНДД) към Министерството на правораздаването. На 1 юли 1973 година, по предложение на президента Никсън, това бюро беше обединено с редица други структурни подразделения на изпълнителната власт и беше основана Администрацията за битка с опиатите (DEA). Това решение е в действие и през днешния ден.
През 2021 година американски специалисти пресметнаха, че за петдесет години Съединените щати са похарчили един трилион $ за битка с опиатите. А федералният бюджет за 2022 година отпусна 41 милиарда $ за битка с опиатите
Тъй като наркобизнесът има емфатичен транснационален темперамент, то, несъмнено, интернационалните организации и интернационалните съглашения могат и би трябвало да играят огромна роля в битката с опиатите. Организацията на обединените народи (ООН) се зае с въпроса. На първо място е Службата на Организация на обединените нации по опиатите и престъпността (UNODC), която е директно подчинена на Генералния секретар на Организация на обединените нации. Освен това в Организация на обединените нации беше основана Комисията по наркотичните субстанции (CND) като част от ECOSOC.
Други организации на Организация на обединените нации, занимаващи се с опиати: Международен съвет за надзор на опиатите (INCB) - следи използването на съответните интернационалните съглашения и събира статистически данни; Световна здравна организация (СЗО) – дава отговор за научния обзор на веществата за включване или освобождение от надзор.
В рамките на Организация на обединените нации са взети огромен брой решения, подписани са доста съглашения и конвенции за опиатите. Най-фундаменталният документ е Единната спогодба за наркотичните субстанции от 1961 година Други значими документи: Конвенция за психотропните субстанции (1971 г.); Конвенция на Организация на обединените нации против противозаконния трафик на упойващи и психотропни субстанции (1988 г.).
Само преди десетина години тематиката за опиатите и битката с тях беше много значима за доста медии по света. Говоря за това с убеденост, тъй като по едно време писах много постоянно по тази тематика и в интернет имаше доста свежа и забавна информация. Но през днешния ден всичко е доста нищожно.
Официалните материали, оповестени на уебсайтовете на ведомства и организации, предопределени за битка с опиатите, са доста неинформативни и имат фиктивен темперамент. Независимите специалисти, пишещи по тематики за опиатите, употребяват най-вече по-стари източници.
Темата за опиатите постоянно е била не изключително „ транспарантна “, само че в този момент нейната „ бистрота “ изцяло изчезна. Или може би повода е, че самият обект на наблюдаване е липсващ? Може би войната завърши с цялостното проваляне на наркомафията?
Не, по-скоро приключи с нейна победа. И това не е нещо, за което приказват някои алармисти или крайни специалисти (от извънредно ляво или извънредно дясно). Този факт се признава даже от тези, които нормално се назовават „ уважавани господа “. Например Глобалната комисия по политиката за опиатите, която се състои от такива „ уважавани специалисти “.
Тя включва по-специално някогашния швейцарски президент Рут Драйфус, някогашния държавен секретар на Съединени американски щати Джордж Шулц, някогашния висш представител на Европейски Съюз за външната политика и политиката на сигурност Хавиер Солана, някогашния колумбийски президент Сезар Гавирия, някогашния изпълнителен шеф на Глобалния фонд за битка със СПИН Мишел Казачкин и други.
От 2011 година тази комисия разгласява годишни отчети, в които поредно се възпроизвежда фразата: Поради повода, че предлагането или потреблението на дрога в света не понижава, а пораства.
Фактът, че войната против опиатите и наркомафията в света може да бъде изгубена, беше написан в края на предишния век от американеца Джон Коулман в книгата му „ Комитетът на тристата “, която се трансформира в бестселър за доста години ( първо издание – 1992 г.). Комитетът на 300-те е международният хайлайф, който е правоприемник на Съвета на 300-те. Споменатият съвет управляваше горепосочената Ост-индийска компания.
След премахването на ОИК през 1874 година върхушката на компанията, тясно обединена от общи ползи и общи цели, състояща се от триста „ определени “, продължава своето битие и активност. Основните цели на „ Комитета на 300-те “ са да се понижи популацията на планетата, да се деиндустриализира стопанската система, да се отслабят и разрушат националните страни и да сътвори единна международна страна с единно международно държавно управление върху руините на националните страни. Представителят на британския истаблишмънт О. Хъксли разказва това бъдеще в антиутопията си „ Прекрасният нов свят “ (1932).
Естествено, тази единствена международна страна („ прелестен нов свят “) ще бъде ръководена от членове на „ Комитета на 300-те “. А средствата за завладяване и поддържане на международната власт, с изключение на всичко друго, би трябвало да бъдат опиатите.
Първо, построяването на „ прелестен нов свят “ изисква големи суми пари. За закупуване на оръжия, държавници, политици, медии, финансиране на революции, цивилен войни, майдани и така нататък А такива великански пари може да обезпечи единствено наркобизнесът (нормата на облагата се мери в стотици, хиляди и даже десетки хиляди проценти). И през днешния ден наркомафията, в съюз с разследващите служби на англосаксонския свят, доставя пари на „ дълбоката страна “ (едно от новите имена на „ Комитета на 300-те “).
Второ, опиатите дават решение на такава задача на „ Комитета на 300-те “ като понижаване на броя на хората, живеещи на Земята. Тази концепция получи „ научна “ формализация при започване на 18-19 век. под формата на теорията на Томас Малтус.
В продължение на повече от два века теорията на Малтус беше усъвършенствана от доста от неговите последователи; през днешния ден тя към този момент се назовава " нео-малтусианство ". Малтус не е просто някакъв „ мъдрец от креслото “, както го показват в актуалните учебници. Бил е на работа в Остиндийската компания.
„
написа Естулин Даниел в своя труд „ Трансеволюция. Ерата на човешкото заличаване " (М.: Книжный мир, 2015 г.).
Според последните оценки на СЗО всяка година към 600 хиляди души умират от свръхдоза на опиати по света. И цифрата наподобява умерена. Малко повече от един % от общата смъртност. Но тази цифра е единствено върхът на айсберга. А броят на убитите от наркоманите? Според правоприлагащите органи, почти половината от всички тежки закононарушения като убийства са осъществени от лица в положение на наркотично „ замайване “.
Наркотиците също фрапантно редуцират живота на индивида. Може да почине и с друга диагноза. Но първопричината е „ отварата “. По данните на специалисти, животът на интензивно употребяващите опиати, се съкратява приблизително с 10-20 години.
И може би най-важното е, че дрогата като предписание понижава раждаемостта. Темата е прекомерно многостранна. Въздействие върху репродуктивната функционалност. Склонност към аборт. Разпадане на фамилията (или неспособност за основаване на такова). И тъй наречените Количествените оценки са сложни. Но броят на неродените деца на наркомани, съгласно специалисти, е с един или даже два порядъка по-висок от броя на тези, които умират от свръхдоза.
Трето, опиатите са дейно средство за управление на човек и поддържането му в послушание. Тази тематика е наранена в доста книги, публикации и даже филми. Например в домашния филм „ Наркотици. Тайните на операцията ”, основана от общоруската социална организация „ Обща идея ”.
Но може би този въпрос е осмислен и осветен най-дълбоко от към този момент упоменатия британски публицист О. Хъксли. В романа си „ Прекрасният нов свят “ той допуска, че е по-лесно да се управляват хората не благодарение на „ тоягата “ (силата), а благодарение на „ моркова “. За последното се употребява дрога, наречена сома. Хората от „ прелестния нов свят “, „ закачени на иглата “, в никакъв случай няма да се бунтуват, постоянно ще бъдат удовлетворени и послушни.
Сома съвсем няма негативни последствия, което е асъдействало за разпространяването му. Единственият минус е, че понижава продължителността на живота до 60 години, само че това се възприема като дължима заплата за вечността, която сома дава всякога след консумация. Героите на романа се влюбват в сома, като понякога възкликват: „ Сома 2 грама - и няма драма... “; „ Когато човек одобри това, времето стопира да тече... Сладко е да не помни човек и какво е било, и какво ще бъде... ” и така нататък
И по този начин, опиумните войни не са завършили през предходния век. Опиумната война продължи през целия двадесети век и към този момент е засегнала по-голямата част от света. Вярно е, че името " опиат " е чисто условно. Защото с изключение на опиума се появиха и огромен брой други опиати. В този век войната още не е завършила. Противно на изказванията на тези, които настояват, че е изгубена. Следващият път ще приказваме за какво се вършат сходни изказвания и какви са бъдещите проекти на Комитета на 300-те във връзка с опиатите.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Фонд Стратегической Культурый
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед5448Д-р Саймън Ципис: В мандата на Тръмп няма да се стигне до война сред Съединени американски щати и Китай поради ТайванАлтернативен Поглед10441Саймън Ципис: Води се необявена война сред НАТО и РусияАлтернативен Поглед10709Александър Песке: Цукърбърг постъпи добре като се отхвърли от цензурата, само че го прави като опортюнистАлтернативен Поглед17647Александър Песке: Води се епохална борба за направлението на развиване на човешката цивилизацияАлтернативен Поглед18546Яков Кедми: Ако на Съединени американски щати им е нужно, ще причислят Гренландия, спечелилите не ги съдятАлтернативен Поглед651740Васил Велев: На Изток е ярко, топло, лъскаво и красиво! На Запад стана мрачно, студено и мръсно - хората са тъжни и мрачни!Алтернативен Поглед263392Георги Стамболиев: Лъжите на " българските " малките екрани за войната лъснаха!!!
Източник: pogled.info
Всеки просветен човек знае, че през 19 век Англия води опиумните войни против Китай. Първата – 1840-1842 година Втората – 1856-1860. Тези войни имаха много дълга предистория. През 1600 година английската кралица основава с декрет Остиндийската компания (ОИК), която получава монополни права да търгува с Индия. По-късно компанията получи пълномощия да ръководи Индия.
В Индия, основно в Бенгалия, към този момент има обширни насаждения от опиат, който се употребява като наркотично вещество съвсем извънредно на Индийския полуостров. OИК реши да направи огромен бизнес от опиума. Опитите да се продаде опиатът в самата Англия бяха неуспешни; нейните поданици уверено отхвърлиха опиума.
Но Компанията се оправи доста добре на китайския пазар. Приходите на ОИК от продажби на опиат в Поднебесната империя нарастват бързо през 18 век. За Китай обаче това беше напълно същинска злополука - протичаше бързо дрогиране на страната с всички произлизащи от това последици.
Властите на Средищното кралство се пробваха да спрат потока на дрогата, което обаче предстоящо провокира неодобрение и опозиция от страна на британците, което в последна сметка предизвика Опиумните войни.
Поднебесната империя загуби и двете войни. През 1842 година империята Цин е принудена да подпише съглашение с британците, съгласно което се съгласява да заплати обезщетение на Англия, да й отстъпи остров Хонг Конг и да отвори китайските пристанища за английската търговия.
Империята Цин стартира дълъг интервал на намаляване на страната и цивилен безредици, което води до поробването на страната от европейските сили и гигантското разпространяване на наркоманиите, деградацията и всеобщото изгубване на популацията.
В резултат на втората война на 24-25 октомври 1860 година са подписани Пекинските контракти, съгласно които империята Цин заплаща още едно огромно обезщетение, отваря Тиендзин за външна търговия и разрешава потреблението на китайците като в действителност рабски труд. в колониите на Англия и Франция. Южната част на полуостров Коулун също мина към Англия.
Английската корона продължава да получава великански облаги от продажбата на опиат в Китай. В последна сметка опиумът доста отслаби китайската нация; без да се вземе поради този фактор, е мъчно да се разбере историята на Поднебесната империя доникъде на ХХ век.
Китай беше изваден от „ опиумната игла “ бързо и доста коренно – незабавно след успеха на комунистическата гражданска война през 1949 година и приемането на строги укази от Мао Цзедун, които потискаха търговията и потреблението на опиат и други опиати.
След Втората международна война наркобизнесът на планетата оцелява и даже укрепва. Но продажбата на опиати (не единствено елементарен опиат, само че и хероин, канабис, кокаин, хашиш, марихуана, конопени производни, синтетични опиати и др.) се реалокира в други страни, както стопански развити (Стария и Новия свят), по този начин и разрастващи се.
Производството на опиати се реалокира в региона на Златния полумесец (Афганистан, Иран, Пакистан), Златния триъгълник (Мианмар, Лаос, Тайланд), Южна Америка (Колумбия, Боливия, Перу, Венецуела), Мароко и редица други страни. Почти цялото произвеждане на " отварите ", нейното трансгранично придвижване и търговия бяха незаконни.
Много страни са оповестили война на опиатите. Бяха признати закони, основани бяха специфични ведомства/отдели и започнаха да се отделят огромни бюджетни средства за битка с опиатите. Така в Съединените щати през първите две следвоенни десетилетия с този въпрос се занимаваше Федералното бюро по опиатите (FBN) към Министерството на финансите и Бюрото за надзор на злоупотребата с опиати (BDAC) към Министерството на здравеопазването, образованието и обществените грижи.
През 1968 година тези ведомства са обединени и на тяхна база е основано Бюрото по опиати и рискови субстанции (БНДД) към Министерството на правораздаването. На 1 юли 1973 година, по предложение на президента Никсън, това бюро беше обединено с редица други структурни подразделения на изпълнителната власт и беше основана Администрацията за битка с опиатите (DEA). Това решение е в действие и през днешния ден.
През 2021 година американски специалисти пресметнаха, че за петдесет години Съединените щати са похарчили един трилион $ за битка с опиатите. А федералният бюджет за 2022 година отпусна 41 милиарда $ за битка с опиатите
Тъй като наркобизнесът има емфатичен транснационален темперамент, то, несъмнено, интернационалните организации и интернационалните съглашения могат и би трябвало да играят огромна роля в битката с опиатите. Организацията на обединените народи (ООН) се зае с въпроса. На първо място е Службата на Организация на обединените нации по опиатите и престъпността (UNODC), която е директно подчинена на Генералния секретар на Организация на обединените нации. Освен това в Организация на обединените нации беше основана Комисията по наркотичните субстанции (CND) като част от ECOSOC.
Други организации на Организация на обединените нации, занимаващи се с опиати: Международен съвет за надзор на опиатите (INCB) - следи използването на съответните интернационалните съглашения и събира статистически данни; Световна здравна организация (СЗО) – дава отговор за научния обзор на веществата за включване или освобождение от надзор.
В рамките на Организация на обединените нации са взети огромен брой решения, подписани са доста съглашения и конвенции за опиатите. Най-фундаменталният документ е Единната спогодба за наркотичните субстанции от 1961 година Други значими документи: Конвенция за психотропните субстанции (1971 г.); Конвенция на Организация на обединените нации против противозаконния трафик на упойващи и психотропни субстанции (1988 г.).
Само преди десетина години тематиката за опиатите и битката с тях беше много значима за доста медии по света. Говоря за това с убеденост, тъй като по едно време писах много постоянно по тази тематика и в интернет имаше доста свежа и забавна информация. Но през днешния ден всичко е доста нищожно.
Официалните материали, оповестени на уебсайтовете на ведомства и организации, предопределени за битка с опиатите, са доста неинформативни и имат фиктивен темперамент. Независимите специалисти, пишещи по тематики за опиатите, употребяват най-вече по-стари източници.
Темата за опиатите постоянно е била не изключително „ транспарантна “, само че в този момент нейната „ бистрота “ изцяло изчезна. Или може би повода е, че самият обект на наблюдаване е липсващ? Може би войната завърши с цялостното проваляне на наркомафията?
Не, по-скоро приключи с нейна победа. И това не е нещо, за което приказват някои алармисти или крайни специалисти (от извънредно ляво или извънредно дясно). Този факт се признава даже от тези, които нормално се назовават „ уважавани господа “. Например Глобалната комисия по политиката за опиатите, която се състои от такива „ уважавани специалисти “.
Тя включва по-специално някогашния швейцарски президент Рут Драйфус, някогашния държавен секретар на Съединени американски щати Джордж Шулц, някогашния висш представител на Европейски Съюз за външната политика и политиката на сигурност Хавиер Солана, някогашния колумбийски президент Сезар Гавирия, някогашния изпълнителен шеф на Глобалния фонд за битка със СПИН Мишел Казачкин и други.
От 2011 година тази комисия разгласява годишни отчети, в които поредно се възпроизвежда фразата: Поради повода, че предлагането или потреблението на дрога в света не понижава, а пораства.
Фактът, че войната против опиатите и наркомафията в света може да бъде изгубена, беше написан в края на предишния век от американеца Джон Коулман в книгата му „ Комитетът на тристата “, която се трансформира в бестселър за доста години ( първо издание – 1992 г.). Комитетът на 300-те е международният хайлайф, който е правоприемник на Съвета на 300-те. Споменатият съвет управляваше горепосочената Ост-индийска компания.
След премахването на ОИК през 1874 година върхушката на компанията, тясно обединена от общи ползи и общи цели, състояща се от триста „ определени “, продължава своето битие и активност. Основните цели на „ Комитета на 300-те “ са да се понижи популацията на планетата, да се деиндустриализира стопанската система, да се отслабят и разрушат националните страни и да сътвори единна международна страна с единно международно държавно управление върху руините на националните страни. Представителят на британския истаблишмънт О. Хъксли разказва това бъдеще в антиутопията си „ Прекрасният нов свят “ (1932).
Естествено, тази единствена международна страна („ прелестен нов свят “) ще бъде ръководена от членове на „ Комитета на 300-те “. А средствата за завладяване и поддържане на международната власт, с изключение на всичко друго, би трябвало да бъдат опиатите.
Първо, построяването на „ прелестен нов свят “ изисква големи суми пари. За закупуване на оръжия, държавници, политици, медии, финансиране на революции, цивилен войни, майдани и така нататък А такива великански пари може да обезпечи единствено наркобизнесът (нормата на облагата се мери в стотици, хиляди и даже десетки хиляди проценти). И през днешния ден наркомафията, в съюз с разследващите служби на англосаксонския свят, доставя пари на „ дълбоката страна “ (едно от новите имена на „ Комитета на 300-те “).
Второ, опиатите дават решение на такава задача на „ Комитета на 300-те “ като понижаване на броя на хората, живеещи на Земята. Тази концепция получи „ научна “ формализация при започване на 18-19 век. под формата на теорията на Томас Малтус.
В продължение на повече от два века теорията на Малтус беше усъвършенствана от доста от неговите последователи; през днешния ден тя към този момент се назовава " нео-малтусианство ". Малтус не е просто някакъв „ мъдрец от креслото “, както го показват в актуалните учебници. Бил е на работа в Остиндийската компания.
„
написа Естулин Даниел в своя труд „ Трансеволюция. Ерата на човешкото заличаване " (М.: Книжный мир, 2015 г.).
Според последните оценки на СЗО всяка година към 600 хиляди души умират от свръхдоза на опиати по света. И цифрата наподобява умерена. Малко повече от един % от общата смъртност. Но тази цифра е единствено върхът на айсберга. А броят на убитите от наркоманите? Според правоприлагащите органи, почти половината от всички тежки закононарушения като убийства са осъществени от лица в положение на наркотично „ замайване “.
Наркотиците също фрапантно редуцират живота на индивида. Може да почине и с друга диагноза. Но първопричината е „ отварата “. По данните на специалисти, животът на интензивно употребяващите опиати, се съкратява приблизително с 10-20 години.
И може би най-важното е, че дрогата като предписание понижава раждаемостта. Темата е прекомерно многостранна. Въздействие върху репродуктивната функционалност. Склонност към аборт. Разпадане на фамилията (или неспособност за основаване на такова). И тъй наречените Количествените оценки са сложни. Но броят на неродените деца на наркомани, съгласно специалисти, е с един или даже два порядъка по-висок от броя на тези, които умират от свръхдоза.
Трето, опиатите са дейно средство за управление на човек и поддържането му в послушание. Тази тематика е наранена в доста книги, публикации и даже филми. Например в домашния филм „ Наркотици. Тайните на операцията ”, основана от общоруската социална организация „ Обща идея ”.
Но може би този въпрос е осмислен и осветен най-дълбоко от към този момент упоменатия британски публицист О. Хъксли. В романа си „ Прекрасният нов свят “ той допуска, че е по-лесно да се управляват хората не благодарение на „ тоягата “ (силата), а благодарение на „ моркова “. За последното се употребява дрога, наречена сома. Хората от „ прелестния нов свят “, „ закачени на иглата “, в никакъв случай няма да се бунтуват, постоянно ще бъдат удовлетворени и послушни.
Сома съвсем няма негативни последствия, което е асъдействало за разпространяването му. Единственият минус е, че понижава продължителността на живота до 60 години, само че това се възприема като дължима заплата за вечността, която сома дава всякога след консумация. Героите на романа се влюбват в сома, като понякога възкликват: „ Сома 2 грама - и няма драма... “; „ Когато човек одобри това, времето стопира да тече... Сладко е да не помни човек и какво е било, и какво ще бъде... ” и така нататък
И по този начин, опиумните войни не са завършили през предходния век. Опиумната война продължи през целия двадесети век и към този момент е засегнала по-голямата част от света. Вярно е, че името " опиат " е чисто условно. Защото с изключение на опиума се появиха и огромен брой други опиати. В този век войната още не е завършила. Противно на изказванията на тези, които настояват, че е изгубена. Следващият път ще приказваме за какво се вършат сходни изказвания и какви са бъдещите проекти на Комитета на 300-те във връзка с опиатите.
Превод: Европейски Съюз
Източник: Фонд Стратегической Культурый
Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед5448Д-р Саймън Ципис: В мандата на Тръмп няма да се стигне до война сред Съединени американски щати и Китай поради ТайванАлтернативен Поглед10441Саймън Ципис: Води се необявена война сред НАТО и РусияАлтернативен Поглед10709Александър Песке: Цукърбърг постъпи добре като се отхвърли от цензурата, само че го прави като опортюнистАлтернативен Поглед17647Александър Песке: Води се епохална борба за направлението на развиване на човешката цивилизацияАлтернативен Поглед18546Яков Кедми: Ако на Съединени американски щати им е нужно, ще причислят Гренландия, спечелилите не ги съдятАлтернативен Поглед651740Васил Велев: На Изток е ярко, топло, лъскаво и красиво! На Запад стана мрачно, студено и мръсно - хората са тъжни и мрачни!Алтернативен Поглед263392Георги Стамболиев: Лъжите на " българските " малките екрани за войната лъснаха!!!
Източник: pogled.info
КОМЕНТАРИ




