Предлагам незабавно пристъпване към евтаназия на животните, което е придружено

...
Предлагам незабавно пристъпване към евтаназия на животните, което е придружено
Коментари Харесай

Протест във Велинград пред засегнатите от чумата стопанства

" Предлагам неотложно пристъпване към евтаназия на животните, което е съпроводено със съответните обезщетителни заплащания, или наново изпращане на пробите към този момент в Монпелие. Това се прави в действителност, с цел да почистим всевъзможни подозрения - да не стане нашия резултат през днешния ден против техния резултат в Гърция. Ние сме на 100% уверени - животните са заболели ", сподели земеделският министър Георги Тахов, с който през вчерашния ден притежателят на поставените под карантина елитни стада в региона Димитър Илиев изиска още веднъж среща.

 

Пред кореспондента на БНР Невена Петрова стопанинът сподели, че има разминаване сред повторните резултати от българските лаборатории и тези, направени в Гърция.

 

" Резултатите от Гърция демонстрират негативни проби. От лицензирана лаборатория идват. Не са се свързвали с нас от институциите. Това е психическо натоварване. Ние не устояваме на това. Ние желаеме бистрота и да излезе истината ", разяснява Илиев.

 

Вчера стартира и унищожаването на инфектираното със шарка стадо от близо 150 овце в сливенското село Желю челник.

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР