Красимир Инински: Купа „Странджа“ вдига нивото всяка година
Преди всичко това е голяма чест и привилегия, призна президентът на федерацията
Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински даде изявление за уеб страницата на европейската федерация European boxing.
Той бе потърсен особено за миналото 77-мо издание на Купа " Странджа ". Най-старият интернационален боксов шампионат в Европа още веднъж събра каймака на бокса на едно място. Олимпийски медалисти, международни първенци и континентални първенци си дадоха среща на кръга в зала " София ". Турнирът още веднъж отговори на огромните упования и за поредна година потвърди, че е номер 1 като конкуренция, организация и качество.
" Организирането на шампионат като Купа „ Странджа “, с подобен мащаб и равнище, сравнимо със международно състезание, стартира в същия ден, в който завършва предходното издание. Всяка година се стремим да подобрим това, което сме правили преди. Това значи непрекъсната работа. Вярвам, че по тази причина съумяваме да поддържаме толкоз висок стандарт всякога. Никой от нашия екип не си почива. Ние постоянно търсим метод да надграждаме постигнатото дотук. Това изисква обилни старания, които влагаме от момента, в който завърши предходният шампионат. Това ще продължи и занапред към този момент мислим какво ново да въведем следващата година ", сподели Инински.
Той бе запитан какво значи за него да бъде част от шампионата и кои са неговите огромни герои.
" Преди всичко това е голяма чест и привилегия. През годините Купа " Странджа " се утвърди като най-силния шампионат след Световното състезание. Това носи големи упования към нас като уредници, което значи и огромна отговорност. Не можем да си позволим да понижим стандарта. В същото време това е същинско наслаждение. Имаме опцията да забележим боксьори от международна класа да се състезават в България – олимпийски и международни първенци и медалисти. Какво може да бъде по-хубаво от това да ги гледаме по какъв начин показват своите качества пред родна аудитория? И да забележим по какъв начин нашите боксьори получават поддръжка в мачовете си против тях. Що се отнася до героите през годините – всеки състезател, който е оставил сърцето си на кръга, принадлежи към тази категория. България има доста славни имена, които са донесли победи и са създали цялата страна горда с представянето им. "
Инински бе запитан и какво счита, че е било равнището на шампионата тази година.
" Вярвам, че мнението на господин Борис ван дер Ворст е повече от задоволително. Той го дефинира като „ малко международно състезание “. Няма какво повече да се добави. "
" Моите обичани боксьори са всички членове на българския народен тим. Те са като моите деца - част от моето семейство. Ние сме едно цяло: управление, треньори и боксьори. Не ги деля. Имаше доста срещи, които бяха непредсказуеми, с непредвидени резултати. Това е хубостта на нашия спорт - един удар може да промени всичко. Ето за какво залата се цялостни и атмосферата беше невероятна ", съобщи Инински.
Той бе запитан и по какъв начин върви подготовката за европейското състезание за мъже и дами, което ще се организира в София през септември.
" Напълно осъзнаваме отговорността, която идва с семейството на такова огромно състезание. Положихме обилни старания, с цел да спечелим правото да го организираме. Всеки член на нашия екип влага сърце и душа, с цел да можем още веднъж да потвърдим, че сме способни и опитни домакини. На този стадий всичко се развива доста добре. Нашата съществена цел е освен да развиваме положителни боксьори, само че и положителни хора. Боксът ми даде всичко и аз желая да дам нещо назад на спорта. Искам тези млади спортисти да имат здрава основа, върху която да градят живота си. Това би трябвало да бъде главната цел на всички спортове, освен на бокса. В кратковременен проект нашата цел е да изградим тим, който ще ни прави горди – първо на европейското състезание в София, следващата година на международното, а по-късно и на Олимпийските игри в Лос Анджелис.
Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински даде изявление за уеб страницата на европейската федерация European boxing.
Той бе потърсен особено за миналото 77-мо издание на Купа " Странджа ". Най-старият интернационален боксов шампионат в Европа още веднъж събра каймака на бокса на едно място. Олимпийски медалисти, международни първенци и континентални първенци си дадоха среща на кръга в зала " София ". Турнирът още веднъж отговори на огромните упования и за поредна година потвърди, че е номер 1 като конкуренция, организация и качество.
" Организирането на шампионат като Купа „ Странджа “, с подобен мащаб и равнище, сравнимо със международно състезание, стартира в същия ден, в който завършва предходното издание. Всяка година се стремим да подобрим това, което сме правили преди. Това значи непрекъсната работа. Вярвам, че по тази причина съумяваме да поддържаме толкоз висок стандарт всякога. Никой от нашия екип не си почива. Ние постоянно търсим метод да надграждаме постигнатото дотук. Това изисква обилни старания, които влагаме от момента, в който завърши предходният шампионат. Това ще продължи и занапред към този момент мислим какво ново да въведем следващата година ", сподели Инински.
Той бе запитан какво значи за него да бъде част от шампионата и кои са неговите огромни герои.
" Преди всичко това е голяма чест и привилегия. През годините Купа " Странджа " се утвърди като най-силния шампионат след Световното състезание. Това носи големи упования към нас като уредници, което значи и огромна отговорност. Не можем да си позволим да понижим стандарта. В същото време това е същинско наслаждение. Имаме опцията да забележим боксьори от международна класа да се състезават в България – олимпийски и международни първенци и медалисти. Какво може да бъде по-хубаво от това да ги гледаме по какъв начин показват своите качества пред родна аудитория? И да забележим по какъв начин нашите боксьори получават поддръжка в мачовете си против тях. Що се отнася до героите през годините – всеки състезател, който е оставил сърцето си на кръга, принадлежи към тази категория. България има доста славни имена, които са донесли победи и са създали цялата страна горда с представянето им. "
Инински бе запитан и какво счита, че е било равнището на шампионата тази година.
" Вярвам, че мнението на господин Борис ван дер Ворст е повече от задоволително. Той го дефинира като „ малко международно състезание “. Няма какво повече да се добави. "
" Моите обичани боксьори са всички членове на българския народен тим. Те са като моите деца - част от моето семейство. Ние сме едно цяло: управление, треньори и боксьори. Не ги деля. Имаше доста срещи, които бяха непредсказуеми, с непредвидени резултати. Това е хубостта на нашия спорт - един удар може да промени всичко. Ето за какво залата се цялостни и атмосферата беше невероятна ", съобщи Инински.
Той бе запитан и по какъв начин върви подготовката за европейското състезание за мъже и дами, което ще се организира в София през септември.
" Напълно осъзнаваме отговорността, която идва с семейството на такова огромно състезание. Положихме обилни старания, с цел да спечелим правото да го организираме. Всеки член на нашия екип влага сърце и душа, с цел да можем още веднъж да потвърдим, че сме способни и опитни домакини. На този стадий всичко се развива доста добре. Нашата съществена цел е освен да развиваме положителни боксьори, само че и положителни хора. Боксът ми даде всичко и аз желая да дам нещо назад на спорта. Искам тези млади спортисти да имат здрава основа, върху която да градят живота си. Това би трябвало да бъде главната цел на всички спортове, освен на бокса. В кратковременен проект нашата цел е да изградим тим, който ще ни прави горди – първо на европейското състезание в София, следващата година на международното, а по-късно и на Олимпийските игри в Лос Анджелис.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




