Преди ваксинация не е необходимо да се прави тест за

...
Преди ваксинация не е необходимо да се прави тест за
Коментари Харесай

Заразените с COVID-19 също могат да си поставят ваксина

Преди имунизация не е належащо да се прави тест за антитела. Експертите споделят, че няма проблем, в случай че човек е преболедувал или сега е инфектиран, да му бъде сложена ваксина. Това няма да докара до някакви затруднения, в противен случай – може да помогне.

Това сподели пред бТВ шефът на Изпълнителната организация по медикаментите (ИАЛ) Богдан Кирилов , съобщи БГНЕС.

Той заяви, че на следващия ден, 8 март, у нас ще дойдат 21 хиляди дози от имунизацията на „ Пфайзер ”. Доставката е част от разграничените в пет колета количества от 105 хиляди дози, които чакаме. От „ Модерна “ ще получим 85 хиляди дози, реализирано е нарастване с 50 000 дози през март. От препарата на „ АстраЗенека “ чакаме две доставки идната седмица. Първата ще бъде ще бъде от 76 800 дози на 9 март, а на 12 март – още 28 800 дози.

Ще има спомагателни доставки в границите на месеца, само че още нямаме удостоверение за дози и дата, добави Кирилов.

Той регистрира, че досега в България против ковид са ваксинирани близо 300 000 души.

Под 3 на хиляда души оповестяват за отвращение реакции и те всички са разказани в късата характерност. Това са най-често болки в региона на приложение, леки грипоподобни признаци и малко по-висока температура при аденовирусните ваксини. Тези признаци отшумяват бързо – за към едно денонощие, посочи шефът на ИАЛ.

Богдан Кирилов бе безапелационен, че е доста значимо оптималното потребление на многодозовите флакони с препарата против COVID-19. По думите му за всички ваксини рани с „ Пфайзер “ и „ Модерна “ се пази втора доза. От „ АстраЗенека “ – към момента не се пази, само че се следи процеса и ще бъде обезпечена втора доза на всички, които са ваксинирани с първа, увери той. За съветската ваксина „ Спутник V “ Кирилов подсети, че се чака утвърждението на Европейската комисия по медикаментите. 
Източник: novinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР