Сладък реванш: Анисимова си върна за унижението и елиминира Швьонтек
Преди по-малко от 2 месеца Ига Швьонтек победи Аманда Анисимова с 6-0, 6-0 във финала на Уимбълдън. На US Open обаче действителността наподобява доста по-различна – Анисимова взе своя реванши след 6-4, 6-3 и продължи към полуфиналите на домашния си шампионат от Големия шлем.
За нея това ще бъде дебютно присъединяване на подобен стадий в Ню Йорк. В него тя ще срещне победителката от мача сред Каролина Мухова и Наоми Осака.
Още от началото стана ясно, че дуелът в Ню Йорк няма да има нищо общо с оня в Лондон. Двете си размениха по един пробив, след което взимаха подаванията си до 4-4. В осмия гейм Швьонтек мина през разиграване от 17 удара, с цел да стигне до тъждество преди да вземе идващите две точки. Анисимова взе подаването си, а в идващия гейм полякинята не устоя. Пресилен форхенд означаваше втори пробив и надлежно сет в интерес на американката.
Ига привидно овладя обстановката с пробив за 2-0 във втората част, само че осмата сложена отговори със спечелването на идващите три гейма. Швьонтек изравни за 3-3, само че това се оказа последният ѝ гейм в мача.
24-годишната американка проби за 5-3 след двойна неточност на Швьонтек, а по-късно осъществя третия си мачбол на собствен сервис.




