Преди няколко години ESG политиката беше водещ приоритет на почти

...
Преди няколко години ESG политиката беше водещ приоритет на почти
Коментари Харесай

Бизнес перспектива: След година на културни войни изпълнителните директори говорят по-малко за ESG

Преди няколко години ESG политиката беше водещ приоритет на съвсем всеки бизнес водач. Сега, изтощени от привличането на рецензии от деятели от двете страни на политическия набор, доста изпълнителни шефове взеха решение да изоставят термина, изключително в Съединени американски щати.

От Блумбърг са разгледали деликатно преписи на финансови презентации на 100-те най-големи европейски и американски обществено търгувани компании през последния сезон на финансови доклади и са открил  рязък спад в препратките към екологичните, обществените и управническите въпроси.

Изменението на климата и обвързваните с него термини са генерирали 269 споменавания в Съединени американски щати до момента през това тримесечие – повече от 60% по-малко от година по-рано. В един съответен образец, преди година на годишната среща на JPMorgan Chase & Co., основният изпълнителен шеф Джейми Даймън цитира „ сложността на климата “ като проблем, пред който е изправена неговата банка, говорейки за „ неразривните връзки сред икономическия напредък, енергийната сигурност и изменението на климата. " В тазгодишното си послание Даймън се концентрира върху войните, геополитиката, технологиите и изкуствения разсъдък, като изменението на климата се загатва единствено по време на сесията за въпроси и отговори.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР