Преди 37години, датата Трети март е обявена за Международен ден

...
Преди 37години, датата Трети март е обявена за Международен ден
Коментари Харесай

3-ти март е Международен ден на писателя

Преди 37години, датата Трети март е оповестена за Международен ден на писателя по решение на 48-я конгрес на Международния писателски клуб International PEN Club, който е извършен от 12 до 18 януари 1986 година
International PEN Club е организация на хора на писаното слово. Създадена е в Лондон през 1921 година по концепция на английската писателка Катрин Ейми Доусън-Скот (Mrs. C. A. Dawson-Scott). Джон Голсуърти (John Galsworthy) е първият ръководител на организацията.
През 1923 година е извършен първият интернационален конгрес в Лондон, когатро са основани PEN-центрове в 11 страни. Днес писателската организация има центрове в 130 страни.
Целите и функционалностите на организацията, сплотяваща писатели по целия свят, са изложени в нейната Харта.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР