Преди 30 години пейджърите бяха задължителен аксесоар за повечето бизнесмени.

...
Преди 30 години пейджърите бяха задължителен аксесоар за повечето бизнесмени.
Коментари Харесай

Край на пейджър услугите в Япония

Преди 30 години пейджърите бяха наложителен аксесоар за множеството предприемачи. Днес обаче Япония публично приключи активността на Tokyo Telemessage - последният оператор на пейджъри, написа BBC.

Останали са по-малко от 1500 клиенти, множеството от които са здравни служащи.

Един от последните консуматори е на име Кен Фуджикура, който пази устройството си, тъй като това е пожеланият от 80-годишната му майка метод за връзка с него. " Понеже единствено майка ми знае този номер, когато позвъняваше, знаех, че е тя ", споделя той пред уеб страницата Nikkan-Spa.

В неделя погребална организация в Токио сложи дребна тента покрай жп гара, с цел да могат хората да положат цветя и да почетат края на така наречен pokeberu ( " джобни камбанки " ). Цифрите на екрана - 1141064, би трябвало да значат " aishiteru ", което е на японски " обичам те ".

昨日、秋葉原で「#ポケベル葬」が行われました。今日で半世紀にわたるサービスが終了します。#ポケベル pic.twitter.com/2Fyias3elX
— 東京新聞写真部 (@tokyoshashinbu) 30 септември 2019 година
Пейджърите са дребни устройства, които първоначално можеха единствено да издават тон, а по-късно да получават и текстови известия, комбинирайки числа и текстови знаци.

Според новинарската организация Kyodo към 1996 година Tokyo Telemessage е имала 1.2 милиона консуматори в Токио и 10 милиона в народен мащаб. Устройството е било необятно употребявано и измежду учениците, само че е бързо забравено след появяването на мобилните телефони.

Във Англия National Health Service към момента употребява 130 000 устройства поради надеждната връзка с лечебните заведения, само че възнамерява да прекрати използването им до 2021 година

Въпреки че Япония е родното място на софтуерни колоси като Nintendo, Panasonic и Sony, старите привички на хората очевидно мъчно се трансформират.

През 2015 година BBC оповестява, че факс машините и аудио касетите към момента са постоянно срещани, а предходната година един от министрите признава, че в никакъв случай не е употребил компютър. Това е Йошитака Сакурада, който по това време е отговарял за киберсигурността в страната.
Източник: money.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР