Очакваният дъжд дава надежда на Йоан Зарко за втора поредна победа в Льо Ман
Преди 12 месеца Йоан Зарко постави завършек на дългото очакване на френската аудитория за нов френски триумфи в Гран При на Франция в кралския клас на международния шампионат по мотоциклетизъм на писта.
Тогава водачът на LCR Хонда взе най-правилните решения в смесените условия на „ Бугати “ и с доста мощно каране стигна до една заслужена победа, неговата втора в MotoGP. Този уикенд кралският клас се завръща в Льо Ман, а последните прогнози за времето вещаят дъжд в неделя.
По време на днешната публична конференция Зарко приказва за възможностите си да повтори своята победа пред родна аудитория и през тази година и сподели, че той се надява да не вали в неделя, макар че на дъжд би имал по-голям късмет за триумф. Въпреки това французинът е безапелационен, че в случай че шансът се отвори пред него, той ще се опита да го сграбчи с двете си ръце.
Ще има ли 8-ми следващ друг победител в Гран При на Франция в MotoGP?
„ През цялата предходна година, всички почитатели, които срещах, ми споделяха какъв брой невероятна беше тази победа. Така че аз разбрах, че да спечелиш в твоята татковина прави огромна разлика, което аз не чаках. И това беше доста готино.
„ Ако същото се случи и в този момент, аз ще се опитам да остана фокусиран и да попия нещата. Мисля, че френските почитатели са единствените, които се молят за дъжд в неделя. Бих имал по-голям късмет, в случай че вали, тъй като на „ Херес “, даже и с положително движение на изсъхнало, не можех да се надявам на подиум.
„ Аз не се апелирам за дъжд в неделя. Но, в случай че пристигна, ще се опитам да сграбча шанса. На мен ми харесва, когато на пистата има малко по-малко вода. Когато вали доста, аз не мога да направя разлика, тъй като са ми нужни обиколки, с цел да придобия убеденост. Но, когато има по-малко вода и другите стартират да страдат с придвижването на гумите, аз съумявам да направя разлика “, изясни Зарко.
Програма на уикенда за Гран При на Франция в MotoGP
Тогава водачът на LCR Хонда взе най-правилните решения в смесените условия на „ Бугати “ и с доста мощно каране стигна до една заслужена победа, неговата втора в MotoGP. Този уикенд кралският клас се завръща в Льо Ман, а последните прогнози за времето вещаят дъжд в неделя.
По време на днешната публична конференция Зарко приказва за възможностите си да повтори своята победа пред родна аудитория и през тази година и сподели, че той се надява да не вали в неделя, макар че на дъжд би имал по-голям късмет за триумф. Въпреки това французинът е безапелационен, че в случай че шансът се отвори пред него, той ще се опита да го сграбчи с двете си ръце.
„ През цялата предходна година, всички почитатели, които срещах, ми споделяха какъв брой невероятна беше тази победа. Така че аз разбрах, че да спечелиш в твоята татковина прави огромна разлика, което аз не чаках. И това беше доста готино.
„ Ако същото се случи и в този момент, аз ще се опитам да остана фокусиран и да попия нещата. Мисля, че френските почитатели са единствените, които се молят за дъжд в неделя. Бих имал по-голям късмет, в случай че вали, тъй като на „ Херес “, даже и с положително движение на изсъхнало, не можех да се надявам на подиум.
„ Аз не се апелирам за дъжд в неделя. Но, в случай че пристигна, ще се опитам да сграбча шанса. На мен ми харесва, когато на пистата има малко по-малко вода. Когато вали доста, аз не мога да направя разлика, тъй като са ми нужни обиколки, с цел да придобия убеденост. Но, когато има по-малко вода и другите стартират да страдат с придвижването на гумите, аз съумявам да направя разлика “, изясни Зарко.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




