Протест в Младост: Искат оставката на кмета заради строеж на 22-етажна сграда
Пред постройката на Общината в столичния регион „ Младост “ се организира митинг. Той е против проектите да се построи нова голяма постройка в региона. Тя се намира на бул. " Александър Малинов ", до метростанция " Александър Теодоров-Балан " и би трябвало да бъде с височина 75 метра.
Протестиращите скандираха - " Младост " няма потребност от нови великански гради, а има потребност от въздух ", " Младост " няма потребност от още трафик, а от свободни междублокови пространства ", както и че региона има потребност от още коли, които няма къде да паркират, а от зеленина.
Припомняме, че решението за градеж на постройката беше взето в края на тази година на съвещание на Столичния общински съвет по предложение на кмета на региона Ивайло Кукурин. То беше подкрепено от ГЕРБ-СДС, Българска социалистическа партия, Има Такъв Народ, „ Синя София ” и самостоятелни общински съветници. Така разрешението беше обещано на частен вложител, който да построи 22-етажната постройка.
Хората от регион „ Младост ” обявиха още, че желаят оставката на Кукурин.
СНИМКИ: Lupa.bg
Протестиращите скандираха - " Младост " няма потребност от нови великански гради, а има потребност от въздух ", " Младост " няма потребност от още трафик, а от свободни междублокови пространства ", както и че региона има потребност от още коли, които няма къде да паркират, а от зеленина.
Припомняме, че решението за градеж на постройката беше взето в края на тази година на съвещание на Столичния общински съвет по предложение на кмета на региона Ивайло Кукурин. То беше подкрепено от ГЕРБ-СДС, Българска социалистическа партия, Има Такъв Народ, „ Синя София ” и самостоятелни общински съветници. Така разрешението беше обещано на частен вложител, който да построи 22-етажната постройка.
Хората от регион „ Младост ” обявиха още, че желаят оставката на Кукурин.
СНИМКИ: Lupa.bg
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




