Пред Съдебната палата в Бургас се проведе протест, организиран от

...
Пред Съдебната палата в Бургас се проведе протест, организиран от
Коментари Харесай

Протест в Бургас за по-строги наказания за насилие над деца и педофилията

Пред Съдебната палата в Бургас се организира митинг, проведен от гражданската самодейност „ Ние не мълчим “, съобщи кореспондентът на БГНЕС от черноморския град.
Повод за събитието станаха два шокиращи случая на принуждение над деца, раздрусали цяла България – жестокият тормоз над 5-годишния Адриан от неговия пастрок и разбиването на група педофили, разпространявали порнографско наличие с малолетни, в това число с бебе на едвам два месеца.

Протестиращите настояха за незабавни законодателни промени и по-строги санкции за насилниците. Основните претенции на демонстрацията бяха удвояване на минималните и оптималните присъди за физическо и полово принуждение над деца и основаване на обществен указател на наказаните за педофилия, с цел да не могат причинителите да останат в сянка и да заплашват нови жертви.

„ Като родител на две деца тази тематика ми е извънредно сензитивна. Затова съм тук и упорствам за най-тежките ефикасни присъди за убийците на нашите деца. Децата са наша грижа и отговорност и ние като общество и страна сме длъжни да им осигурим умерено, усмихнато и щастливо детство. Не е факсимиле, че децата на нашето бъдеще ”, съобщи за БГНЕС една от протестиращите дами.

Събитието събра десетки жители, които обявиха своята съпричастност и безапелационното си противоречие с безнаказаността на сходни закононарушения.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР