Празникът на българските традиции ще се проведе на 30 и

...
Празникът на българските традиции ще се проведе на 30 и
Коментари Харесай

Близо 700 участници ще се включат в Националния събор за автентичен фолклор „Тополи пее и се сме“ 2025

Празникът на българските обичаи ще се организира на 30 и 31 август (събота и неделя) на лятната сцена на НЧ „ Св. Св. Кирил и Методий – 1927 “ в с. Тополи

Рекорден брой поръчки от близо 200 фолклорни групи и самостоятелни реализатори са подадени за присъединяване в Единадесетото издание на Националния събор за достоверен фолклор „ Тополи пее и се смее “ 2025 година Така числеността на участниците, които ще показват благосъстоянието на българската ария и танц, се чака да приближи 700. 

Празникът на българските обичаи, събиращ участници и посетители от цялата страна, ще се организира на 30 и 31 август (събота и неделя) на лятната сцена на НЧ „ Св. Св. Кирил и Методий – 1927 “ в с. Тополи. Посетителите ще имат опция да посетят още занаятчийския базар с ръчно направени произведения и кулинарните щандове с обичайни български ястия. Сред акцентите на събитието е и галерия на носии, която дава опция да се види благосъстоянието на българската традиция.

Участията в конкурсната стратегия ще бъдат оценени от жури в състав: проф. доктор Николай Ников – професор по етнология, лекар по музикално и танцово изкуство, доцент доктор Лидия Петрова – етнолог, дълготраен шеф на Етнографски музей – Варна и Денислав Кехайов – фолклорен реализатор. Специален посетител на събора ще бъде  обичаната фолклорна изпълнителка Петя Паневa, която ще зарадва участниците, жителите и гостите на с. Тополи със свои осъществявания на 30 август (събота) от 19:00 ч. 

Събитието се провежда с финансовата поддръжка на Фонд „ Култура “ при Община Варна в партньорство с Кметство Тополи.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР