Празникът на 24 май – Деня на светите братя Кирил

...
Празникът на 24 май – Деня на светите братя Кирил
Коментари Харесай

Празникът на 24 май в Шумен

Празникът на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската писменост, култура и просвета и на славянската словесност тази година в Шумен ще бъде маркиран с обичайното шествие на деца, възпитаници, студенти, преподаватели и представители на културните институти в града.

Това заяви на конференция през днешния ден Даниела Савчева, шеф на отдел „ Образование, просвета и развиване “ в администрацията.

Тя посочи, че празничното шествие ще тръгне в 10.00 часа от пл. „ Кристал “ и ще приключи пред постройката на общината, където ще се състои тържественото връчване на премиите в областта на образованието и науката за 2021 година „ Ще бъдат връчени общо девет награди, от които шест самостоятелни и пет групови оценки, които бяха одобрени с решение на Общинския съвет “, добави Савчева.

В празничната стратегия, отдадена на един от най-светлите и обичани български празници, със свои осъществявания ще вземат участие детският хор „ Бодра ария “, смесеният хор „ Проф. Венета Вичева “, Духовият оркестър „ Михаил Биков “, детският танцов отбор „ Веселяче “ и отбор “Мадара ”.

В 12.00 часа шуменци и гостите на града могат да се включат в празничното хоро пред Драматично-кукления спектакъл „ Васил Друмев “ дружно с танцьорите от отбор „ Българе “. В поканата си към жителите те ги приканват да облекат своите носии, в случай че имат такива, да дойдат с тях на площада и да покажат хубостта на българското национално творчество – ария, танц, музика, носия.

По-късно вечерта, от 20.00 часа в парк „ Студентски “ ще се състои празничният концерт на дует „ Ритон “.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР