Празничните дни ще са бурни – очакват се гръмотевици и

...
Празничните дни ще са бурни – очакват се гръмотевици и
Коментари Харесай

Времето беснее: Мощни гръмотевични бури и градушки връхлитат...

Празничните дни ще са бурни – чакат се гръмотевици и градушки, това предвиждат синоптиците за почивните дни в края на седмицата

 

През нощта против сряда ще доминира ясно време, с раздрана висока облачност, по-значителна над източните региони от страната, само че след среднощ и там ще се раздра. Вятърът ще се ориентира от юг и ще е слаб, оповестиха от Националния институт по метеорология и хидрология. 

Утре от запад на изток ще има краткотрайни нараствания на облачността и на изолирани места в западните региони преди обяд е допустимо да превали едва. Ще има и слънчеви часове, само че към и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще превали временен дъжд, съпроводен с гръмотевици, на повече места в западната половина от страната. Повишава се вероятността за градушки. Ще духа слаб до сдържан вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат сред 22° и 27°, в София – към 23°. 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР