Правото на Милан да играе в европейските клубни турнири през

...
Правото на Милан да играе в европейските клубни турнири през
Коментари Харесай

Много неприятна новина за Милан, губи мястото си в Европа?

Правото на Милан да играе в европейските клубни шампионати през идващия сезон може да бъде отнето по длъжностен път. Това ще се случи, в случай че в Италия употребяват френския образец и прекратят Серия А.

Днес публично Лига 1 във Франция бе прекъсната, а за първенец, единствено след изиграни 27 кръга бе разгласен тимът на Пари Сен Жермен. Крайното класиране бе несъмнено на база извоюваните точки от изиграните мачове, защото някои отбори имат повече против от други.

Ако в Италия вземат френския образец, то това би означавало, че Милан ще загуби позиции и отборът ще мине зад тимовете на Верона и Парма, а изпадащите тимове ще бъдат надлежно Лече, СПАЛ и Бреша.

При сходно развиване на обстановката, италианските представители в Шампионската лига ще бъдат Ювентус,Лацио, Интер и Аталанта. Рома и Наполи ще отидат в Лига Европа, само че седмата позиция ще бъде изменена. Това ще бъде по този начин, тъй като Верона и Парма имат извоювани 35 точки след изиграни 25 мача, до момента в който Милан е с 36 пункта, само че те са извоювани след 26 срещи.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР