Мартин Димитров за дефицита в бюджета: Правителството трябва да спре с паниката
Правителството би трябвало да спре с суматохата. Не става с вайкане, държавното управление би трябвало да показа съответен проект и ограничения. Това сподели националният представител от " Демократична България " пред публицисти в коридорите на Народното събрание във връзка положението на бюджета и недостига.
Той добави: " Същите хора - и, предвиждаха в Държавния бюджет за 2023 година дефицитът да бъде 6.6%. Помните ли в последна сметка какъв брой беше дефицитът в края на 2023 година? Два %, т.е. три пъти по-малко. "
" Знаем, че има проблем с недостига, само че нещата са решими ", безапелационен бе Димитров и добави, че от една година от Демократична България упорстват и оферират съответни ограничения. " За това бяха и митингите. Днес още веднъж ще внесем спомагателни съответни ограничения за усъвършенстване и понижаване на разноските ", съобщи депутатът.
Димитров обясни, че съгласно европейската методология, даже когато едно заплащане не е направено, то се брои за недостиг. Това значи, че неизплатени средства от минали години са включвани при изчисляването на недостига за съответната година.
Той добави: " Същите хора - и, предвиждаха в Държавния бюджет за 2023 година дефицитът да бъде 6.6%. Помните ли в последна сметка какъв брой беше дефицитът в края на 2023 година? Два %, т.е. три пъти по-малко. "
" Знаем, че има проблем с недостига, само че нещата са решими ", безапелационен бе Димитров и добави, че от една година от Демократична България упорстват и оферират съответни ограничения. " За това бяха и митингите. Днес още веднъж ще внесем спомагателни съответни ограничения за усъвършенстване и понижаване на разноските ", съобщи депутатът.
Димитров обясни, че съгласно европейската методология, даже когато едно заплащане не е направено, то се брои за недостиг. Това значи, че неизплатени средства от минали години са включвани при изчисляването на недостига за съответната година.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




