Правителството на Каталуня официално поиска реваншът от 1/8-финалите в Шампионската

...
Правителството на Каталуня официално поиска реваншът от 1/8-финалите в Шампионската
Коментари Харесай

Коронавирусът удря по мачовете от Шампионска лига

Правителството на Каталуня публично изиска реваншът от 1/8-финалите в Шампионската лига сред Барселона и Наполи да се играе пред празни трибуни. Срещата е планувана за 18 март на “Камп Ноу ”. Заради казуса с ковид в Испания не желаят скупчването на доста хора - изключително пък италианци. За това прикани още преди дни здравният министър на страната. Болните с вируса в Испания към 8 март са 674.

И Барса, и Наполи към момента продават свободно билети за дуела.

Иначе при закрити врата ще се организира различен от дуелите в шампионата на територията на Испания - Валенсия - Аталанта, който е на следващия ден вечер. Все още не е решено дали същата мярка ще бъде приложена и за Пари Сен Жермен - Борусия (Дортмунд).

Строги ограничения се взимат и на Острова. Отборът на Ливърпул, който съвсем несъмнено ще победи с купата в Премиършип, може да се сблъска с проблеми при празнуването на шампионския трофей, заяви The Athletic.

Заради разпространяването на ковид COVID-19 под опасност е шампионският церемониал на мърсисайдския клуб, който бе плануван за 18 май.

Очакванията бяха по улиците на Ливърпул да се съберат към 1 млн. ентусиасти на " алените ".

Напълно евентуално е Ливърпул и другите британски тимове да играят идните си мачове без фенове. Мърсисайдци се притесняват, че първата им купа за 30 години може да бъде завоювана на стадион без аудитория. Ливърпул води безапелационно в класирането с актив от 82 точки и се нуждае от още шест, с цел да си подсигурява купата. /tribune.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР