Правец се наложи над Волтрон с 87:86 в мач от

...

Драматична победа и за Правец

Правец се наложи над Волтрон с 87:86 в мач от ББЛ А група, лишавайки столичния отбор от първата му победа за сезона.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. След равностойни начални минути, баскетболистите на Константин Касъров приключиха мощно първата четвърт и след края й водеха с 30:21. Играчите на Иван Коцев обаче последователно започнаха да топят изоставането си и на почивката се приближиха на 41:44. След паузата натискът на Правец се ускори и преди заключителната четвърт обърна за 70:68. Драмата продължи и в оставащото време с нови смени на водачеството, без никой да успее да вземе съществено преимущество. Минута и половина преди края Павлин Ганчев още веднъж изведе гостите напред с 87:86, като по-късно никой не съумя да се разпише и успеха отиде за Правец.

Ценко Наков приключи с 28 точки, 8 битки и 8 асистенции за спечелилите. Данаил Христов има 27 точки и 10 битки. Павлин Ганчев добави 18 точки с 8 битки.

За Волтрон Стоян Кайнаров осъществя 25 точки със 7 асистенции, Борис Войков има 20 точки, а 14 вкара Алекс Атанасов.