Прага (AP) - Смъртният брой се увеличаваше в централноевропейските страни

...
Прага (AP) - Смъртният брой се увеличаваше в централноевропейските страни
Коментари Харесай

Смъртният брой се повишава като евакуации на проливни дъждове и наводнения в Централна Европа

Прага (AP) - Смъртният брой се усилваше в централноевропейските страни в неделя след дни на значителни дъждове провокираха необятно наводнения и насилствени евакуации.

Няколко централноевропейски страни към този момент бяха наранени от тежко наводняване, в това число Австрия, Чехия, Полша и Румъния. Словакия и Унгария могат да дойдат вследствие на система за ниско налягане от северната Италия, изхвърлящи рекордни превалявания в района от четвъртък.

Наводненията са лишили шест живота в Румъния и по един в Австрия и Полша. В Чехия четирима души, които бяха пометени от води, изчезнаха, оповестиха от полицията.

Изглед към наводнени къщи в Йесеник, Чехия, неделя, 15 септември 2024 година (AP Photo/Petr David Josek)

Споделяне Споделяне Копиране Връзка копирана Имейл Фейсбук X Reddit LinkedIn Pinterest Flipboard Печат Прочетете повече

Още не е завършило

Повечето елементи на Чехия са наранени, защото управляващите оповестиха най -високите предизвестия на наводнения на...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР