пр.н.е. губи повече работни места през март, нивото на безработица е най-високо от десетилетие
пр.н.е. продължава да губи работни места, демонстрират последните числа, защото Статистическата работа на Канада оповестява, че провинцията е изгубила 19 000 работни места през март.
Коефициентът на безработица в този момент е 6,7%, което е най-високото от десетилетие, като се изключи разгара на пандемията от Коронавирус.
Досега тази година пр.н.е. загуби близо 36 000 работни места.
„ Имахме загуби в търговията на едро, имахме превоз, депозиране, финанси, обезпечаване, доста необятна база във връзка с нашата стопанска система сега, наподобява, за някои от тези загуби “, сподели Брайън Ю, основен икономист в Central 1, пред Global News.
Прочетете целия текст » Източник: worldnews.bg
КОМЕНТАРИ




