ПП-ДБ внесе сигнал до МВР и Софийската градска прокуратура за

...
ПП-ДБ внесе сигнал до МВР и Софийската градска прокуратура за
Коментари Харесай

Айде пак: ПП - ДБ със сигнал за купуване на гласове в Искър и в Слатина

ПП-ДБ внесе сигнал до Министерство на вътрешните работи и Софийската градска прокуратура за подозрения за пазаруване на гласове в столичния регион " Искър ", където ще има частни локални избори на 15 юни.

Граждани предизвестяват за засилено наличие на хора към избрани жилища, съпроводено със клюки за предложение на финансови тласъци против гласоподаване за съответен претендент. Освен това се оповестява за неофициални диалози с уязвими хора - възрастни или в семейства с ниски приходи, настояват от обединението.

ПП-ДБ упорства за незабавна профилирана инспекция на територията на регион „ Искър “, засилено полицейско наличие преди и в деня на изборите и " координирани дейности от страна на институциите за навреме реагиране на възможни изборни нарушавания и за гарантиране на транспарантен и почтен избирателен развой ".

В сигнала се припомнят и предходни прецеденти за операции на изборния развой в региона, в това число документирани случаи от 2019 година, когато видеозаписи разкриха контакти сред тогавашния претендент за кмет и лица, известни с надзор върху вота.

" Район „ Искър “ е изключително уязвим на сходни схеми, което се удостоверява и от данни на Антикорупционния фонд. Те сочат централизация на рискови секции в зони с общински жилища и ниски приходи като „ Дружба 1 “ и „ Дружба 2 “, показват от ПП-ДБ.

До настоящия непълен избор се стигна, откакто по прилагана и в други региони скица, кметът на " Искър "  Ясен Русев (избран от локалната коалиция ПП-ДБ и " Спаси София " ) беше отхвърлен по официални административни аргументи. Това стана след сигнал, подаден от ГЕРБ до ОИК.

На 15 юни частични избори ще има и в различен столичен регион - " Слатина ", където определеният за втори мандат кмет Георги Илиев беше също отстранен - поради присъединяване във компании, което не беше намерено по време на първия му мандат. Илиев предпочете да не апелира решението на ОИК, а напряко да се яви на избори. От ПП-ДБ подадоха сигнал и за това гласоподаване, че има подозрения, че се готви пазаруване на гласове. Представители на изпълнителния съвет на „ Да, България “ преди дни се обърнаха към Софийската градска прокуратура и Главна дирекция „ Национална полиция “ заради информация, получена от жители и наблюдаващи, за допустимо подготвяно пазаруване на гласове в столичния квартал „ Христо Ботев “, който е в регион „ Слатина “.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР