Радев: Позицията на кабинета за войната в Украйна е губеща
Украйна, бъде смела бъди мощна. Ние оставаме до теб, написа по-рано министър председателят Росен Желязков в обществената мрежа X.
„ Без лична мисъл за характера и вероятностите на войната, България има все една и съща позиция. Трябва да има преустановяване на огъня в Украйна, а по-късно да се търси кротичък път за излизане от този кръвопролитен спор. Европа би трябвало да откри мястото си на масата за договаряния. Как по този начин ще се водят договаряния за мир на континента, без Европа да взе участие “, добави президентът.
„ Срещата върна истината за войната в Украйна, сблъскаха се двата метода за решение на тази война. Единият – на Тръмп, с оръжията на дипломацията и другият – война непременно, с замесване на НАТО и риск непременно. За страдание доста политици не могат да осъзнаят рисковете. Те не престават да имат вяра, че Русия може да бъде победена и тласкат Украйна, а тя привършва хората. Наближаваме най-тежкия миг, когато хората на бойното поле ще свършат. А изрично няма да пратим хора в Украйна, тъй като ни чака световен конфликт. След стотици хиляди жертви, за какво трябваше да стигнем дотук, кой носи отговорност “, попита Радев.




