Появи се нов закон влезе в сила в Унгария, което

...
Появи се нов закон влезе в сила в Унгария, което
Коментари Харесай

Унгарският закон може да направи украинските бежанци бездомни

Появи се нов закон влезе в действие в Унгария, което заплашва да изтласка хиляди украински бежанци на улицата или назад в Украйна.

Регламентът лимитира държавната поддръжка за украинците до тези, които идват от елементи на Украйна, директно наранени от боевете, породени от нашествието на Русия.

Тринадесет района в Украйна са в листата, който ще се актуализира всеки месец от унгарското държавно управление.

Не е известно какъв брой от 31 000 украинци, намерили заслон в Унгария, ще бъдат наранени от новия закон.

Правозащитни групи споделят, че най-уязвими са тези от ромското етническо малцинство от най-западния район на Закарпатието, които към момента живеят в приюти, които в този момент ще бъдат затворени.

Тяхното състояние се усложнява от обстоятелството,...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР