Повтарям - никога не е ставало въпрос за изпращане на

...
Повтарям - никога не е ставало въпрос за изпращане на
Коментари Харесай

Тагарев повтори: Не, не, не и не! Няма да изпращаме български военни на фронта

" Повтарям - в никакъв случай не е ставало въпрос за изпращане на български военни в Украйна. Това изрично не е правилно ". Това стана ясно от думите на военния министър Тодор Тагарев във Варна. Там той участва на тържествената гала по начало на основаване на кила на втория многофункционален модулен патрулен транспортен съд за Военноморските сили (ВМС).

Министър Тагарев изрично опроверга подправените вести за изпращане на военнослужещи в Украйна. „ Има решение на Народното събрание, в което се показва, че до 60 украински военнослужещи могат да дойдат у нас, с цел да бъдат готови и обучавани за бойни санитари. Никога не е ставало въпрос за изпращане на хора в спора под каквато и да е форма. Не, не и не - това е отговора ми на въпроса правилно ли е, че ще пращаме батальони “, акцентира министърът на защитата.

Относно така наречен триъгълни покупко-продажби министър Тагарев разясни, че помощта за Украйна е дала опция на някои страни да заменят остаряло въоръжение руски мостри с не ново, само че с задоволително положително и оперативно съвместимо от западни съдружници. „ Проучваме тези благоприятни условия. Има и други европейски механизми за компенсиране на цената на боеприпасите и на помощта, която се дава на Украйна “, сподели Тагарев.

По думите му с новия патрулен транспортен съд ще се ограничи преодоляване на дефицита на качества в отбрана на морската ни сигурност. С реализирането на този план и въвеждането на двата кораба „ Храбри “ и „ Смели “ ще способства за осъществяването на концепцията на НАТО и за въздържане и защита в Черно море.

„ Надявам се, че доста скоро след завършването на строителството корабът да бъде окомплектован с всичко належащо, с цел да се трансформира в дейно бойно средство, което ще способства за гаранцията за сигурност и защита на Република България “, добави Тагарев. До момента планът се извършва според контрактувания график. 

Според началника на защитата адмирал Емил Ефтимов " в този момент твърдо можем да заявим, че държавната политика, професионализмът на „ МТГ-Делфин “, на „ NVL B.V.&Co.KG “ и задължението на флота победиха скептицизма. Сега царува убеденост, че в България могат да се строят военни кораби, да вземат участие нашата отбранителна промишленост и локалният бизнес и да се обезпечи бъдещето на флота “, сподели адмирал Ефтимов.
ТЕМА преди 6 часа 2928 преди 7 часа 588 преди 11 часа 437
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР