Повреда, появила се 3 часа преди финала, лиши Макс Верстапен

...
Повреда, появила се 3 часа преди финала, лиши Макс Верстапен
Коментари Харесай

Повреда лиши Верстапен от шанс за победа на „Нюрбургринг“

Повреда, появила се 3 часа преди финала, лиши Макс Верстапен и съотборниците му от късмет за победа в именитото съревнование " 24 часа на " Нюрбургринг “.

Макс изведе своя Мерцедес-AMG с №3 отпред в класирането през нощта, когато се качи в колата в 2:30 часа българско време и подгони водача – Мерцедес-AMG с №80 – другата кола на отбора Winward, за който кара и Верстапен.
 Верстапен започва 4-и, Лефтеров – 6-и, огромният началник на Тойота – 96-и Верстапен започва 4-и, Лефтеров – 6-и, огромният началник на Тойота – 96-и
Макс догони Маро Енгел и съумя да го изпревари, въпреки и не по най-елегантния метод – колите на двамата се допряха и Верстапен избута Енгел в тревата, само че съумя да мине пред него.

Верстапен направи двоен стинт и съобщи колата на Жул  Гунон с няколко секунди преднина, а когато още веднъж се качи зад кормилото – 4 часа преди финала, Макс съумя да докара задатъка на №3 до 30 секунди.

Но единствено 2 обиколки, откакто на пистата излезе Даниел Хункадея, в колата се появи чудноват звук и №3 се прибра в бокса, където стана ясно, че има щета в едната полуоска.

Мениджърът на Мерцедес-AMG Щефан Вендл удостовери, че в началото в бокса са решили, че има проблем с ABS-системата или някакъв проблем с електрическата система и Хункадея е споделил, че може да се оправи с това.

Но по-късно са се появили трептения, породени от провалите, нанесени от полуоската на близките съставни елементи на задния мост.

От Мерцедес-AMG обявиха, че ще задачата им е да отстранят повредата и да върнат №3 на пистата, без значение къде ще завършат Макс и съотборниците му.

Начело в надпреварата излезе другата кола на отбора с N80, която няма никакви механически компликации.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР