Повод за нескрита гордост са резултатите от ДЗИ на всичките

...
Повод за нескрита гордост са резултатите от ДЗИ на всичките
Коментари Харесай

С математическа точност зрелостниците от ПМГ-Благоевград „заковаха“ отличните оценки на ДЗИ

Повод за нескрита горделивост са резултатите от ДЗИ на всичките 158 зрелостници на ПМГ „ Акад. Сергей Корольов “ – Благоевград. И тази година отличните достижения не са изненада за никого.

За следващ път единствените възпитаници от региона, които се явяват на ДЗИ по информатика, са ученици на ПМГ. От явилите се двадесет и шестима зрелостници 21 са получили отлични оценки, а трима са били безусловно безпогрешни и справедливо са получили Отличен 6,00. Така дванадесетокласниците освен са най-многото явили се възпитаници от едно учебно заведение, само че и са постигнали най-голям резултат на държавния зрелостен изпит по този предмет в цялата страна – Отличен 5, 62.

Изключителен е и резултатът по математика – при междинен брой точки за региона 56, за страната – 72, учениците на ПМГ реализираха забележителните 81,6 междинен брой точки на ДЗИ. Над 60% от явилите се момчета и девойки на изпита по математика са получили отлични оценки.

Отново за възпитаник на ПМГ е и най-високата оценка в област Благоевград на ДЗИ по немски език. Това не е изключение или случайност. Вече е предписание на национални надпревари и олимпиади тимовете на ПМГ по немски език да са измежду първите в страната и на челно място в региона.

На наложителния за всички държавен зрелостен изпит по БЕЛ възпитаниците на ПМГ доближиха междинен триумф Мн. добър 5,15. 36 са отличните оценки по български език и литература. Две са цялостните шестици. При междинен брой точки за страната 58,48, за региона – 59,51, дванадесетокласниците на ПМГ реализираха забележителните 76,02 точки междинен резултат.

Изключително високи са резултатите и по останалите образователни предмети, където най-ниският междинен триумф е Мн. добър 5,35.

Над 90 са отличните оценки, като измежду тях 30 възпитаници са отличници и на двата изпита. Специални поздравления заслужават Красимира Китанова и Лилия Василева от 12. е клас, които имат 6,00 и на двете матури.

Високите резултати са достижения на учениците, само че това не би било допустимо без постоянството и професионализма на техните учители. Ръководството на ПМГ „ Акад. Сергей Корольов “ – Благоевград, поздравява своите ученици за изключителните им достижения на двата изпита и им пожелава безчет триумфи и покорени върхове в професионалната реализация и в живота!

Източник: struma.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР