Повишават се цените на таксиметровия превоз в Перник от 15

...
Повишават се цените на таксиметровия превоз в Перник от 15
Коментари Харесай

Вдигат цените на таксиметровия превоз в Перник

Повишават се цените на таксиметровия транспорт в Перник от 15 септември, оповестиха от Общинския съвет. Тройно се усилва минималната дневна цена за транспорт на пасажери на 1 км пробег и става 1,20 лева./км . Максималната дневна цена пък от 1 лева./км се нараства на 2,40 лева./км.

Съобразно минималната нощна цена вместо досегашните 0,60 лева./км, перничани ще заплащат 1,40 лева./км , оптималната нощна цена става 2,80 лева./км, при 1,20 лева./км в този момент.

 
Цените на таксиметровите услуги не са обновени от 27 октомври 2016г . и не са съответни към икономическата конюнктура в страната, показват от Асоциацията на таксиметровите водачи и записаните търговци.

Фирмите стимулират настояването си с нарасналите цени на горивата, увеличените разноски за авточасти и автосервизни услуги, такси, цивилен застраховки и други

С 30 се усилва броят на таксиметровите коли , работещи на територията на община Перник и стават общо 180.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР