Нови разкрития за укриването на Васил Михайлов – крил се седмица в квартал „Свобода при криминално проявен
Повече от седмица търсеният Васил Михайлов е бил укриван в столичния квартал „ Свобода “ в жилище на собствен 25-годишен другар с престъпни регистрации. Това научи GlasNews.bg от свои източници.
По информация на медията, преди да се откри в „ Свобода “, прокурорският наследник е обитавал и в столичния квартал „ Дружба “, като непрестанно е сменял адреси, с цел да избегне задържане.
Източници на GlasNews.bg настояват още, че има данни държавни чиновници от Перник и София, близки до бащата на Михайлов – някогашен прокурор от Перник, да са му осигурявали пари, логистика и краткотрайни адреси за укриване.
GlasNews.bg първи разгласява фотография на Васил Михайлов след задържането му. Кадърът е възложен на медията ни от източници в Министерство на вътрешните работи.
На фотографията Михайлов е на земята с сложени белезници. Видимо е с гъста брада, изменена визия и качени килограми – съгласно проверяващи това е било направено съзнателно, с цел да не бъде разпознат нито от жители, нито от полицията.
Както към този момент съобщихме: задържането беше осъществено при акция на ГДБОП със съдействието на ДАНС.
По време на свое изказване в Пловдив вътрешният министър Иван Демерджиев съобщи, че Васил Михайлов се е укривал повече от 10 месеца „ много професионално “, оповестява TrafficNews.bg.
По думите му търсеният непрекъснато е сменял градове и местоположения, а за връзка е употребявал SIM карти за съвсем еднократна приложимост, което съществено е затруднило антимафиотите.
„ Обещахме правдивост и би трябвало да е ясно, че тази правдивост ще бъде неизбежна – това е обръщение освен към този съответен арестуван, а към всеки един, който се пробва да избяга от закона “, съобщи Демерджиев.
Министърът призна, че по случая дълго време не е работено задоволително интензивно, което съгласно него е било „ съществена неточност “. Именно активизирането на дейностите през последния месец е довело до ареста.
Демерджиев загатна и за вероятен чадър над прокурорския наследник.
„ Когато представим кръга на хората, които са го подпомагали през този месец, ще стане ясно кой го е покровителствал “, сподели министърът.
По думите му измежду лицата, оказвали помощ на Михайлов, има както престъпно проявени, по този начин и хора, свързани с разнообразни институции. Очаква се прокуратурата да ревизира ролята на всеки един от тях.
От Министерство на вътрешните работи потвърдиха, че Васил Михайлов към този момент е предаден на Главна дирекция „ Охрана “ и следва да бъде наведен в пандиза за изтърпяване на ефикасната си присъда.
Вътрешният министър разяснява и процесите в системата на Министерство на вътрешните работи, като съобщи, че сега се работи по определяне на хора, „ инфилтрирани в системата “.
Според него дирекция „ Вътрешна сигурност “ се укрепва и ще бъде употребена като главен инструмент за пречистване на министерството от чиновници, които нарушават закона или прикриват незаконна активност.
„ Бъдещето на всеки шеф в Министерство на вътрешните работи ще зависи от резултатите му в битката с престъпността “, акцентира Демерджиев.
По информация на медията, преди да се откри в „ Свобода “, прокурорският наследник е обитавал и в столичния квартал „ Дружба “, като непрестанно е сменял адреси, с цел да избегне задържане.
Източници на GlasNews.bg настояват още, че има данни държавни чиновници от Перник и София, близки до бащата на Михайлов – някогашен прокурор от Перник, да са му осигурявали пари, логистика и краткотрайни адреси за укриване.
GlasNews.bg първи разгласява фотография на Васил Михайлов след задържането му. Кадърът е възложен на медията ни от източници в Министерство на вътрешните работи.
На фотографията Михайлов е на земята с сложени белезници. Видимо е с гъста брада, изменена визия и качени килограми – съгласно проверяващи това е било направено съзнателно, с цел да не бъде разпознат нито от жители, нито от полицията.
Както към този момент съобщихме: задържането беше осъществено при акция на ГДБОП със съдействието на ДАНС.
По време на свое изказване в Пловдив вътрешният министър Иван Демерджиев съобщи, че Васил Михайлов се е укривал повече от 10 месеца „ много професионално “, оповестява TrafficNews.bg.
По думите му търсеният непрекъснато е сменял градове и местоположения, а за връзка е употребявал SIM карти за съвсем еднократна приложимост, което съществено е затруднило антимафиотите.
„ Обещахме правдивост и би трябвало да е ясно, че тази правдивост ще бъде неизбежна – това е обръщение освен към този съответен арестуван, а към всеки един, който се пробва да избяга от закона “, съобщи Демерджиев.
Министърът призна, че по случая дълго време не е работено задоволително интензивно, което съгласно него е било „ съществена неточност “. Именно активизирането на дейностите през последния месец е довело до ареста.
Демерджиев загатна и за вероятен чадър над прокурорския наследник.
„ Когато представим кръга на хората, които са го подпомагали през този месец, ще стане ясно кой го е покровителствал “, сподели министърът.
По думите му измежду лицата, оказвали помощ на Михайлов, има както престъпно проявени, по този начин и хора, свързани с разнообразни институции. Очаква се прокуратурата да ревизира ролята на всеки един от тях.
От Министерство на вътрешните работи потвърдиха, че Васил Михайлов към този момент е предаден на Главна дирекция „ Охрана “ и следва да бъде наведен в пандиза за изтърпяване на ефикасната си присъда.
Вътрешният министър разяснява и процесите в системата на Министерство на вътрешните работи, като съобщи, че сега се работи по определяне на хора, „ инфилтрирани в системата “.
Според него дирекция „ Вътрешна сигурност “ се укрепва и ще бъде употребена като главен инструмент за пречистване на министерството от чиновници, които нарушават закона или прикриват незаконна активност.
„ Бъдещето на всеки шеф в Министерство на вътрешните работи ще зависи от резултатите му в битката с престъпността “, акцентира Демерджиев.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




