Повече от 92 процента или 3 милиона и 300 хиляди

...
Повече от 92 процента или 3 милиона и 300 хиляди
Коментари Харесай

Огромното мнозинство от иракските кюрди са гласували за отцепване от Багдад

Повече от 92 % или 3 милиона и 300 хиляди от гласоподавателите в Иракски Кюрдистан са дали своят вот за самостоятелност на референдума, извършен в понеделник. Това сочат първите публични резултати, оповестени в столицата Арбил.

Лидерът на иракските кюрди Масуд Барзани съобщи по-рано, че вотът няма да докара неотложно до оповестяване на независимостта, а вместо това би трябвало да сътвори опция за договаряния с централното иракско държавно управление.

Но иракският министър председател Хайдер ал Абади бе безапелационен, че договаряния са вероятни единствено в границите на конституцията и в случай че референдумът бъде анулиран. Абади се закани, че иракските войски ще наложат иракския закон над Кюрдистан.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР