Повече от 200 деца изпъстриха сцената на Драматичния театър в Пловдив за юбилея на ДГ „Бисер“ в Труд
Повече от 200 деца изпъстриха сцената на Драматичен спектакъл – Пловдив за половинвековния празник на детската градина в Труд. Емоционалният театър бе под надпис „ 50 години ДГ „ Бисер “ – там, където стартират фантазиите “.
Тържеството стартира с марш на барабанчици, осъществяване на химна на България и празничен танц на мажоретния състав на забавачката. След това феновете се потопиха в атмосферата на приказката за дребното бисерче, тръгнало да търси своя дом. На сцената оживя подводен свят, а нимфа поведе публиката към вълшебно странствуване измежду морски талази, рибки, медузи и рачета, пресъздадени от децата с впечатляващи танци, красиви костюми и доста артистичност. Постепенно приказката мина в свят на фантазии, музика и празнични дворци, където дребните реализатори показаха валс, испански танц и театрални композиции, изпълнени с прелест и въодушевление.
Кулминацията на спектакъла настъпи с момента, когато русалката съобщи бисерчето на децата и техния дом, многолюден с национални песни и танци. Българският дух бе пресъздаден с „ Пиленце пее “, Добруджански, Шопски и Тракийски танци, в които се включиха всички групи, облечени в национални носии. Финалът бе посрещнат с бурни овации, когато бисерчето бе подадено в ръцете на шефа на детската градина Гинка Ботова. В разчувстваното си слово тя дефинира юбилея като „ празник, който събира минало, настояще и бъдеще “. „ Преди половин век е сложено начало на задача, отдадена на децата. Оттогава до през днешния ден нашата детска градина е не просто просветителна институция, а топъл и сигурен дом, в който генерации деца вършат своите първи стъпки в живота. Тук те се учат да споделят, да поддържат връзка, да бъдат положителни, смели и уверени “, сподели тя. И добави, че всяко от децата, минали през детската градина, е оставило парченце от себе си. Ботова благодари на родители, учители и деца, които са част от историята на забавачката.
След това одобрение към малчуганите и екипа на детската градина насочи кметът на Община Марица Димитър Иванов. Той съобщи, че още веднъж би гледал този неповторим театър. „ Аплодисменти за нашите „ бисерчета “ – децата на Труд и Община Марица. През миналите 50 години стотици деца са създали своите първи стъпки в образованието в ДГ „ Бисер “ с поддръжката на учители и помощник-възпитатели, а през днешния ден доста от тях са към този момент родители “, уточни той. Кметът подчертава върху напъните на общината за основаване на модерна просветителна инфраструктура. „ Нашите деца заслужават да имат прелестно детство и добра база, в която да порастват, да мечтаят и в бъдеще да пожънат плодове на труда си. И продължаваме да осъществяваме планове за тях “, акцентира Димитър Иванов.
От името на настоятелството привет насочи и Славена Гутева, която изрази признателност към екипа на детската градина за всекидневните грижи, търпението и всеотдайността.
Сред формалните посетители на тържеството бяха и заместник-кметът по обучение Анелия Симеонова, кметът на Труд Спас Стайков, отец Кирил, общински съветници, представители на просветителни институции, някогашни учители и другари на ДГ „ Бисер “.
Тържеството стартира с марш на барабанчици, осъществяване на химна на България и празничен танц на мажоретния състав на забавачката. След това феновете се потопиха в атмосферата на приказката за дребното бисерче, тръгнало да търси своя дом. На сцената оживя подводен свят, а нимфа поведе публиката към вълшебно странствуване измежду морски талази, рибки, медузи и рачета, пресъздадени от децата с впечатляващи танци, красиви костюми и доста артистичност. Постепенно приказката мина в свят на фантазии, музика и празнични дворци, където дребните реализатори показаха валс, испански танц и театрални композиции, изпълнени с прелест и въодушевление.
Кулминацията на спектакъла настъпи с момента, когато русалката съобщи бисерчето на децата и техния дом, многолюден с национални песни и танци. Българският дух бе пресъздаден с „ Пиленце пее “, Добруджански, Шопски и Тракийски танци, в които се включиха всички групи, облечени в национални носии. Финалът бе посрещнат с бурни овации, когато бисерчето бе подадено в ръцете на шефа на детската градина Гинка Ботова. В разчувстваното си слово тя дефинира юбилея като „ празник, който събира минало, настояще и бъдеще “. „ Преди половин век е сложено начало на задача, отдадена на децата. Оттогава до през днешния ден нашата детска градина е не просто просветителна институция, а топъл и сигурен дом, в който генерации деца вършат своите първи стъпки в живота. Тук те се учат да споделят, да поддържат връзка, да бъдат положителни, смели и уверени “, сподели тя. И добави, че всяко от децата, минали през детската градина, е оставило парченце от себе си. Ботова благодари на родители, учители и деца, които са част от историята на забавачката.
След това одобрение към малчуганите и екипа на детската градина насочи кметът на Община Марица Димитър Иванов. Той съобщи, че още веднъж би гледал този неповторим театър. „ Аплодисменти за нашите „ бисерчета “ – децата на Труд и Община Марица. През миналите 50 години стотици деца са създали своите първи стъпки в образованието в ДГ „ Бисер “ с поддръжката на учители и помощник-възпитатели, а през днешния ден доста от тях са към този момент родители “, уточни той. Кметът подчертава върху напъните на общината за основаване на модерна просветителна инфраструктура. „ Нашите деца заслужават да имат прелестно детство и добра база, в която да порастват, да мечтаят и в бъдеще да пожънат плодове на труда си. И продължаваме да осъществяваме планове за тях “, акцентира Димитър Иванов.
От името на настоятелството привет насочи и Славена Гутева, която изрази признателност към екипа на детската градина за всекидневните грижи, търпението и всеотдайността.
Сред формалните посетители на тържеството бяха и заместник-кметът по обучение Анелия Симеонова, кметът на Труд Спас Стайков, отец Кирил, общински съветници, представители на просветителни институции, някогашни учители и другари на ДГ „ Бисер “.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




