Потреблението на безалкохолна бира в европейските страни достига 4.4%. При

...
Потреблението на безалкохолна бира в европейските страни достига 4.4%. При
Коментари Харесай

Интересът към безалкохолната бира нараства

Потреблението на безалкохолна бира в европейските страни доближава 4.4%. При годишна консумация от 36 милиарда литра на безалкохолната се падат 1.6 милиарда, а трендът е за нашарване на стиловете при тези артикули. Това регистрира годишният Форум на пивоварите на Европа, сплотяващ 30 национални асоциации, заяви българският Съюз на пивоварите.

Производителите са поискали от институциите и новите евродепутати тласъци за все по-широко произвеждане на безалкохолни и нискоалкохолни бири.

Производството и продажбите на бира в страните от Европейски Съюз обезпечават претовареност за 2 млн. души, а всяко работно място в пивоварна генерира 15 спомагателни в търговията и туризма. Добавената стойност на промишлеността надвишава 50 милиарда евро, се споделя в известието от форума.

 
Източник: econ.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР