Потребителите на Фейсбук и Инстаграм в страните от ЕС ще

...
Потребителите на Фейсбук и Инстаграм в страните от ЕС ще
Коментари Харесай

Потребителите в ЕС ще виждат по-малко персонализирани реклами във Facebook и Instagram

Потребителите на " Facebook " и " Инстаграм " в страните от Европейски Съюз ще могат да ги употребяват, без да им бъдат предлагани доста персонализирани реклами. Технологичната корпорация " Мета " ще им даде тази опция даже и да не са абонирани за платените версии на нейните обществени мрежи, съобщи Асошиейтед прес.

" Мета " от към година предлага на потребителите си в страните от ЕС да се абонират против избрана месечна такса за версиите на " Facebook " и " Инстаграм " без реклами. Европейските регулаторни органи обаче упрекват американската софтуерна корпорация, че на практика ощетява потребителите.

Сега " Мета " показва в своя онлайн блог, че през идните седмици на потребителите на " Facebook " и " Инстаграм " в Евросъюза ще бъде предоставена и трета опция, с изключение на абонамент или версии с персонализирани реклами. Те ще имат право да изберат версия на някоя от двете обществени мрежи, при която ще им бъда предлагани " по-малко персонализирани " реклами. Това значи, че на потребителите ще бъдат предлагани реклами, които са ориентирани към тях единствено въз основа на това, което са разглеждали през последните два часа от настоящата си сесия във " Facebook " и " Инстаграм ". Тези реклами ще бъдат насочвани към потребителите и въз основа на " минимална персонална информация ", която са дали на онлайн платформите, като възраст, местонахождение и пол.

Предложението е следващ опит на " Мета " да заобиколи наредбите на Европейския съюз, които може да лимитират опцията на компанията да предлага на потребителите си персонализирани реклами без тяхно единодушие. Това би лимитирало главния източник на доходи на американската корпорация, показват анализатори.

Аамериканската софтуерна компания разгласи още, че намалява абонаментните такси за версиите на своите обществени мрежи без реклами. Потребителите, които ги употребяват от настолни компютри, към този момент ще заплащат по 5,99 евро месечно вместо 9,99 евро. Тези, които сърфират в тях посредством смарт телефони, основани на мобилната операционна система " Андроид " (Android) или на Ай Оу Ес (IOS), която е вградена в устройствата на " Епъл " (Apple), ще бъдат таксувани по 7,99 евро на месец вместо 12,99 евро, показва АП.
Прочетете още
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР